Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Безперестанку мажеш губи гігієнічними помадами, а сухість все не проходить? Ми тебе розуміємо. Сухість губ може докучати, завдавати болю та приносити масу дискомфорту…
Саме тому, ми підготували новенький корисний матеріал про те, як врятувати губи у мінливу й, часом, сувору зимову погоду.
Спершу розкажемо про те, як можна попередити сухість губ?
Правило 1: не облизуй губи.
Це лише сушить їх ще більше. Слина швидко випаровується, залишаючи губи ще сухішими, аніж вони були до того.
І не чіпай їх руками! Особливо на вулиці. Так ти лише занесеш непотрібну тобі інфекцію.
Правило 2: не використовуй “смачні” бальзами для губ.
Коли ти наносиш на губи бальзами з різними смаками, твій мозок автоматично хоче їх облизнути. Звичайно, це круто і весело, але ми вже сказали вище чим це закінчується. Аж ніяк не весело, правда?
Правило 3: використовуй засоби з SPF.
Якщо ти плануєш день на свіжому повітрі, підготуй помаду чи бальзам з захистом від ультрафіолету (не менше ніж 15). Так, навіть взимку і в похмуру погоду. Це врятує губи від висихання та подальшого лущення.
Правило 4: ховай губи у шарф.
Старайся захищати губи не лише бальзамами, а й чимось вітронепроникним. Холодне зимове повітря особливо сильно сушить губи. Шарф чи навіть маска допоможуть захистити їх.
Правило 5: зволоження ззовні й зсередини.
Зимове повітря сухе, тож підтримуй необхідну вологість повітря у приміщеннях, де знаходишся. Також випивай питну норму води, аби уникнути дегідратації, що також проявляється сухістю губ.
Якщо ж так вийшло, що проблема сухості вже настигла тебе, розказуємо, як врятувати губи від сухості.
М’яка ексфоліація
Сухі губи часто грубіють та лущаться. “Об’їдання” з них сухої шкіри, яка не до кінця ороговіла, може спричинити кровотечі та біль. Тож будь обережною. Користуйся м’яким цукровим скрабом для губ. Обережно нанось його пальцем на вуста, ніжно помасуй та змий теплою водою. Після нанеси зволожувальний чи живильний бальзам.
Зволожуй
Використовуй зволожувальний крем, аби запобігти подальшому висиханню. Обирай продукти, що містять бджолиний віск, ланолін, цераміди чи петролеум. Вони круто утримують вологу всередині. Перед сном нанось трохи більше засобу, ніж зазвичай, аби за ніч він увібрався у шкіру та якісно зволожив її.
Також це може бути натуральні засоби на кшталт кокосової олії, меду, алое вера, огірок чи зелений чай. Деякі з них, окрім зволоження, мають ще й антибактеріальний та протизапальний ефект та запобігають інфікуванню шкіри через тріщини та ранки.
Зміни бальзам
Якщо у тебе бальзам для губ у баночці, заміни його на помаду чи тюбик. Адже кожного разу, коли ти занурюєш пальці у банку, ти додаєш туди трохи бактерій. Після, вони потрапляють на губи з тріщинами та заважають швидкому загоєнню.
Також позбався бальзамів та помад, що містять спирт.
Якщо поєднати ці дві поради з запобіжними заходами описаними вище, ти помітиш результат вже на другий день. Та що робити, якщо це не допомогло та губи просто не заживають?
Причина може ховатися у більш серйозних речах, аніж нестача вологи.
Можливо, у тебе анемія або твоєму організму не вистачає заліза, вітамінів А та Е. Основні симптоми такої проблеми — головні болі, втома та сильно сухі губи. Визначити проблему допоможе аналіз крові та огляд у спеціаліста.
Також, це може бути інфекція чи бактерія, що потрапила у тріщинки. Тож ми рекомендуємо не баритися, та звернутися до лікаря-дерматолога.
Та в більшості випадків наші прості поради допоможуть тобі відчути покращення та хизуватися м’якими та зволоженими вустами весь рік.