Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Догляд за собою починається зі щоденних б’юті-рутин, які допомагають зберегти шкіру здоровою та красивою. Шкірний бар’єр, як мантія, захищає нас від ультрафіолетового випромінювання, забруднення, шкідливих бактерій, алергенів та інших негативних факторів довкілля. Турбота про найбільший людський орган є запорукою збереження тривалої молодості, пружності, здоров’я шкіри та впевненості в собі.
Що таке шкірний бар’єр і навіщо про нього піклуватися?
Зовнішній шар шкіри, складається з 5 тонших, внутрішніх шарів, кожен з яких виконую свою функцію. Роговий шар безпосередньо контактує з навколишнім середовищем.
Особливостями цього шару є безперервний процес самовідновлення. Як відбувається цей процес? Роговий шар складається з мертвих клітин наповнених кератином. Вони не містять ядра та органел, а пов’язані між собою ліпідами, які містять в собі жирні кислоти та холестерин, які утримують воду в епідермісі.
Мертві кератиноцити працюють задля детоксикації. Саме цей шар забезпечує еластичність шкіри. Захисна функція шкіри теж залежить від стану рогового шару. Її порушення може призвести до різних захворювань шкіри, зневоднення, швидкого старіння, неприємних відчуттів та дискомфорту.
Ознаки пошкодження шкірного бар'єра
Навіть найменші ознаки пошкодження гідроліпідного шару дають про себе знати. Важливо звертати на них увагу, щоб не ускладнити ситуацію. Характерні симптоми:
Що руйнує шкірний бар’єр
Різні частини нашого організму працюють комплексно і збій в одному місці може давати про себе знати в іншому. Фактори, які впливають на стан гідроліпідного шару можуть бути внутрішніми та зовнішніми. Наша шкіра, як щит, щодня захищає нас від різних від атак спричинених довкіллям.
Головні причини порушення захисних «цеглинок»:
Як захистити та відновити цілісність та щільність гідроліпідного бар'єра?
Щоденні доглядові маніпуляції зі шкірою мали б забезпечувати її ідеальний стан. Очищення, зволоження, живлення – вже звична справа. Але чому це не завжди працює? Важливо знати, що, як і коли наносити, в яких пропорціях та комбінаціях.
Рівень pH
Оптимальний pH шкіри становить 4.7. При цьому косметичні засоби можуть мати pH від 3.7 до 8.2. Вибирай засоби для очищення з pH, який коливається в межах 4.5-5.0. Це допоможе запобігти розвитку різноманітних захворювань шкіри.
Кераміди
Саме кераміди відновлюють природні функції рогового шару – захист. Сучасна косметологія може похвалитися великою кількістю зволожувальних засобів з вмістом керамідів.
Олії
Природні олії містять безліч корисних компонентів, які забезпечують зволоження, знімають подразнення, захищають від захворювань шкіри. Найпопулярнішими є арганова, кокосова, оливкова, ши, жожоба та какао олії.
Лінолева кислота (Омега-6)
Забезпечує регенерацію на клітинному рівні та відновлює гідроліпідний бар'єр. Дана кислота допомагає захистити роговий шар від вірусів та бактерій, акне, висипань. Вона частково виробляється організмом людини, але з часом її недостачу потрібно компенсувати штучно.
Жирні кислоти (Омега-3, омега-7, омега-9)
Жирні кислоти забезпечують щільність та цілісність ліпідного шару, знижують pH, очищають пори, відновлюють еластичність та підвищують проникність шкіри. Тому варто вживати їжу багату саме на жирні кислоти.
Порушення шкірного бар'єра призводить до швидкої втрати вологи, ослаблення захисних функцій, зниження імунітету, захворювань, передчасного старіння. Звісно, це все має зовнішній прояв, який б’є по впевненості в собі. Щоб цього не сталося, насамперед, потрібно визначити свій тип шкіри та підібрати регулярний догляд, використовувати лише перевірені засоби, а при появі проблеми звертатися до дерматолога.