Безкоштовна доставка в точки видачі!

Питання дня: що буде, якщо не використовувати SPF?

Питання дня: що буде, якщо не використовувати SPF?
Завантаження... 722 перегляди 3 хвилин читання
Питання дня: що буде, якщо не використовувати SPF?

Сонцезахисний крем – це чи не найважливіша частина щоденного догляду за шкірою. Адже відмова від SPF загрожує твоєму здоров'ю. 

Розповідаємо, що буде, якщо не використовувати SPF, в чому різниця між хімічними та фізичними фільтрами та скільки засобу потрібно наносити.

 

Що буде, якщо не використовувати SPF?

Ультрафіолетові промені можуть серйозно пошкодити ДНК клітин шкіри, що може призвести до розвитку різних видів раку шкіри, зокрема меланому, базальноклітинну карциному та плоскоклітинну карциному. Регулярне використання сонцезахисного крему знижує цей ризик.

УФ-випромінювання сприяє фотостарінню шкіри. В результаті зморшки з'являються раніше, шкіра втрачає еластичність, з'являються пігментні плями. Ці процеси значно прискорюються, якщо не використовувати SPF. 

Без належного захисту, тобто SPF, тривале перебування на сонці може закінчитись болісними опіками. Вони виникають саме через агресивну дію ультрафіолету. 

Також надмірне перебування на сонці без захисту спричиняє появу темних плям на шкірі, таких як мелазма та сонячні плями. Такі зміни складно лікувати. З часом вони можуть збільшуватись в розмірі та ставати більш насиченого кольору.  

Ультрафіолетові промені також можуть ослаблювати імунну систему шкіри, роблять її менш стійкою до інфекцій і шкірних захворювань. Це може призвести до частих висипань, запалень та тривалого загоєння ран.

 

Хімічні та фізичні фільтри: у чому різниця

Якщо ти візьмешся вивчати склад протисонцевих засобів, то точно знайдеш інформацію про фізичні та хімічні фільтри. То в чому ж різниця?

Хімічні фільтри

Перш за все вони мають різний механізм дії. Хімічні фільтри поглинають ультрафіолетові промені й перетворюють їх на теплову енергію, яка безпечна для шкіри. Вони проникають у верхні шари дерми, де взаємодіють з УФ.

Це такі інгредієнти як авобензон, оксибензон, октокрилен, гомосалат, октисалат, октіноксат тощо.

Такі засоби мають легкі текстури. Креми з хімічними фільтрами зазвичай легші за текстурою і швидко поглинається шкірою. Вони не залишають білих слідів на шкірі, що робить їх ідеальними для повсякденного використання та під макіяж.

Але також вони мають і свої недоліки. Такі засоби потрібно наносити за 20-30 хвилин до виходу на сонце, щоб дати час активним інгредієнтам проникнути в шкіру. Деякі люди можуть відчувати подразнення або алергічні реакції на певні хімічні інгредієнти.

Фізичні фільтри

Фізичні фільтри, також відомі як мінеральні фільтри, працюють шляхом відбивання УФ-променів від поверхні шкіри, не даючи їм проникати всередину. 

Найбільш поширені – діоксид титану та оксид цинку.

Після нанесення вони одразу починають діяти, не потребують часу для активізації. Фізичні фільтри рідше викликають алергічні реакції, що робить їх кращими для чутливої шкіри та шкіри дітей.

В порівняння із засобами з хімічними фільтрами, вони мають щільнішу текстуру. На шкірі можуть залишати білий наліт. Тому їх не завжди зручно використовувати на щодень.

При виборі сонцезахисного засобу важливо враховувати тип шкіри, потреби та спосіб життя. Якщо ти плануєш проводити багато часу на відкритому повітрі, особливо у воді або під час фізичної активності, краще вибрати фізичні фільтри. Для повсякденного використання під макіяж або для тих, хто має нормальну чи суху шкіру, підійдуть хімічні фільтри.

 

Скільки санскріну потрібно для надійного захисту?

Для забезпечення ефективного захисту від ультрафіолетового випромінювання важливо не тільки вибирати правильний сонцезахисний крем, але й використовувати його в достатній кількості. Недостатнє нанесення санскріну може значно зменшити його ефективність. 

Для захисту обличчя і шиї потрібно приблизно 1/2 чайної ложки протисонцевого засобу. Це забезпечить рівномірне покриття та ефективний захист.

Для захисту всього тіла рекомендується використовувати близько 30 мл (2 столові ложки) санскріну. Це кількість повинна покривати всі відкриті ділянки шкіри, включаючи руки, ноги, спину та живіт.

 

Як правильно наносити санскрін?

Переконайся, що санскрін нанесений рівномірно на всі відкриті ділянки шкіри. Пропускання навіть невеликих ділянок може призвести до сонячних опіків.

Нанось сонцезахисний крем за 15-30 хвилин до виходу на сонце, особливо якщо ти використовуєш хімічні фільтри, які потребують часу для активізації.

Для постійного захисту поновлюй санскрін кожні дві години, а також після купання, потіння або витирання рушником.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована