Безкоштовна доставка в точки видачі!

Дрібний шрифт: жирні кислоти у косметиці

Дрібний шрифт: жирні кислоти у косметиці
Завантаження... 1605 переглядів 3 хвилин читання
Дрібний шрифт: жирні кислоти у косметиці

Кислоти вважаються найбільш популярними та ефективними компонентами багатьох косметичних засобів. Вони здатні відбілити шкіру, вирівняти колір обличчя, зробити шкіру більш пружною та еластичною, зволожити, вирівняти зморшки, зберегти молодість і ще багато іншого.

А чи знала ти, що найбільш цінними для твоєї шкіри є саме жирні кислоти? Чому так, і що саме вони роблять — розповідаємо нижче.

 

Для початку, розберемося, що таке жирні кислоти?

 

Це кислоти, які, разом з гліцерином, входять до складу жирних олій. Саме вони визначають властивості олій (температура плавлення та стабільність смакових та ароматичних особливостей).

Жирні кислоти можуть бути насиченими та ненасиченими.

 

Насичені кислоти здебільшого входять до складу твердих тваринних жирів. Винятками є пальмова та кокосова олія. Вони також містять насичені кислоти, всупереч своєму рослинному походженню. Насиченими кислотами є — стеаринова, лауринова, пальмітинова, мірістинова, маргаринова та інші.

 

Пальмітинова кислота — підходить для зрілої та сухої шкіри. Вона складає до 37% жирних кислот у верхньому шарі шкіри. Вміст кислоти з віком зменшується, тому її необхідно регулярно поповнювати ззовні.

Пальмітинова кислота утворює тонку та легку захисну плівку на шкірі, відновлює пошкодження.

Вона міститься в оліях какао, баобаба, авокадо, зародків пшениці, аргана, оливи, сої, бабасу, кунжуту та кокоса.

 

Лауринова кислота — володіє антимікробними та протигрибковими властивостями. Олії з її вмістом добре розподіляються шкірою та швидко вбираються. У кремах вони дають відчуття гладкості та м’якості шкіри.

Високий вміст лауринової кислоти в оліях кокосу та бабасу.

Але разом з лауриновою кислотою в ці олії входить мірістинова кислота, що провокує утворення комедонів та закупорює пори. І якщо для шкіри обличчя чиста кокосова олія не підходить, то для тіла та волосся — те, що треба.

 

Стеаринова кислота — утворює захисну плівку, шляхом відновлення гідроліпідного балансу шкіри та її захисту від зовнішнього негативного впливу.

Зазвичай, кислота добре переноситься шкірою. Але іноді може мати комедогенний ефект. Тому варто використовувати її обережно.

Високий вміст стеаринової кислоти спостерігається в оліях ши, манго, какао та купуасу.

 

Ненасичені кислоти входять до складу рідких олій. Для підтримки життєдіяльності нашому організму обов’язково потрібні 4 ненасичені жирні кислоти. Від їхньої нестачі може з’являтися сухість та лущення, почервоніння та свербіж. Шкіра стає чутливою та подразненою, у неї легко проникають алергени та мікроби. У тяжких випадках можуть розвиватися екзема, атопічний дерматит, акне та інші захворювання.

Ці кислоти всім нам добре відомі:

 

Омега-3 (альфа-ліноленова кислота) — омолоджує шкіру, прискорює її оновлення та стимулює обмін речовин.

Олії з її вмістом підходять для догляду за зрілою та блідою шкірою. Крім того, вони вважаються найбільш активними та ефективними засобами для догляду за шкірою серед усіх олій.

Високий вміст альфа-лінолевої кислоти спостерігається в оліях журавлини, обліпихи, коноплі та чорної смородини.

 

Омега-6 (лінолева та гамма-лінолева кислота) — найважливіша для здоров’я шкіри. Вона відновлює захисний бар’єр шкіри, знижує втрату вологи, є антиоксидантом, має протизапальну дію та лікує шкірні захворювання.

Від дефіциту цієї кислоти, захисний шар перестає бути бар’єром для мікробів та алергенів. Шкіра втрачає здатність утримувати вологу, тому прискорюється втрата води, а шкіра стає сухою та жорсткою.


Юнацька вугрова сип та акне пізнього віку також пов’язані з нестачею лінолевої кислоти, адже без неї порушується синтез церамідів, що створює чудові умови для розмноження бактерій, що викликають акне.

Олії з лінолевою кислотою ідеально підходять для догляду за жирною та схильною до вугрів шкірою, відновлюють зневоднену шкіру.

Гамма-лінолеву кислоту використовують для лікування запалень, свербежу та інших шкірних захворювань, включаючи екзему, псоріаз, акне та інші.

Високий вміст лінолевої кислоти спостерігається в оліях примули вечірньої, виноградної кісточки, соняшника, коноплі, чорної смородини, обліпихи, аргани.

 

Омега-7 (пальмітолеїнова кислота) — регенерує суху та зрілу шкіру, відновлює її еластичність.

Високий вміст пальмітолеїнової кислоти спостерігається лише в оліях обліпихи, макадамі та авокадо.

 

Омега-9 (олеїнова кислота) — зволожує шкіру та підвищує її проникливість, є транспортом для активних компонентів косметики.

Вона дарує відчуття м’якості. На відміну від лінолевої кислоти, що проникає в шкіру швидко, але не глибоко, олеїнова проникає в глибокі шари шкіри, але не дуже швидко, що робить її ідеальною основою для масажних сумішей.

Високий вміст олеїнової кислоти спостерігається в оліях камелії, лісового горіху, оливи, мигдалю, абрикосу, авокадо, макадамії та аргани.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована