Завантаження... 712 переглядів 5 хвилини читання
Старіння є природним процесом, який відбувається з нами протягом усього життя. Воно може проявлятися по-різному у кожної людини. Це залежить від генетичних, екологічних, соціальних та інших факторів.
Щоб попередити ознаки старіння та підібрати правильний догляд потрібно знати свій тип шкіри та морфотип старіння. Знання про останній допоможуть підібрати ефективні процедури.
Отже, розглянемо різні типи старіння та дізнаємось, які процедури допоможуть зберегти молодість якомога довше.
Морфотипи старіння шкіри
Втомлений тип старіння
Один з морфотипів – це втомлений. Найбільше властивий власникам овального або ромбоподібного худорлявого обличчя.
З віком шкіра втрачає свою природну здатність до регенерації, що призводить до появи ознак втоми. Також негативно можуть впливати екологічні умови, надмірне засмагання, вплив вільних радикалів та забруднень.
Ознаки втомленого типу також інтенсивно проявляються при недостатньому зволоженні, недосипанні, відсутності повноцінного харчування та паління.
Основні ознаки втомленого типу старіння шкіри:
- Втрата еластичності. Шкіра стає менш гнучкою та тонкою, внаслідок чого можуть виникати зморшки та лінії.
- Пігментація. Нерівномірне забарвлення шкіри, пігментні плями та поява темних колірних плям.
- Сухість та почервоніння. Шкіра стає більш сухою, подразненою та схильною до появи почервонінь.
Рекомендації щодо догляду:
- Щоденна б’юті-рутина. Правильний догляд за шкірою є ключовим чинником для збереження її здоров'я. Ретельне очищення, зволоження та захист від сонця є основою ефективного догляду за шкірою. Вибирай продукти, які підходять твоєму типу шкіри й містять активні компоненти.
- Збалансоване харчування. Правильне харчування не менш важливе. Споживання свіжих фруктів, овочів, повноцінних білків, корисних жирів та достатньої кількості води сприяє підтримці здорової шкіри та боротьбі з ознаками втоми.
- Здоровий спосіб життя. Уникай стресу, недосипання та шкідливих звичок, таких як куріння та часте споживання алкоголю. Регулярні фізичні вправи, йога та медитація сприяють загальному стану шкіри.
- Професійний догляд за шкірою. Періодично звертайся до косметолога та роби процедури, які ефективно борються з ознаками втоми. Ефективними є пілінги, мезотерапія, лазерна терапія, філери та інші ін'єкційні процедури, які допомагають повернути шкірі красу та свіжість.
Дрібнозморшкуватий тип старіння
Дрібнозморшкуватий тип старіння вважається найбільш красивим, адже навіть після появи зморшок зберігаються чіткі контури обличчя. Він властивий жінкам з чутливою, сухою та нормальною шкірою.
Уже в ранньому віці у жінок з цим морфотип з'являються дрібні мімічні зморшки, які з віком стають глибшими. Спочатку вони можуть з'являютися на обличчі, а з часом на шиї та в зоні декольте.
Основною причиною їхнього утворення є зменшення колагену. Не новина, що з віком організм все менше виробляє та синтезує його, через що шкіра втрачає пружність та еластичність. Зменшення рівня колагену призводить до появи дрібних зморшок і ліній. Негативно впливає й тривала експозиція на сонці, стреси, забруднене повітря.
Основні ознаки дрібнозморшкуватого типу старіння:
- Дрібні зморшки. Найбільш очевидна ознака – поява дрібних ліній та зморшок на обличчі, шиї, зоні декольте.
- Втрата еластичності. Шкіра стає менш пружною та еластичною, внаслідок чого можуть виникати дрібні зморшки навколо очей, на лобі та навколо рота.
- Погіршення текстури шкіри. Шкіра може стати більш грубою та нерівною.
Рекомендації щодо догляду:
- Щоденний догляд. Ретельне очищення, зволоження та використання продуктів, які містять активні компоненти, такі як ретинол або пептиди. Вони допомагають покращити стан шкіри, компенсують колаген та зменшують видимість дрібних зморшок.
- SPF-захист. Застосування сонцезахисних кремів з високим рівнем захисту від УФ-променів є обов'язковим. Це допоможе запобігти подальшому ушкодженню шкіри та зменшить ризик появи додаткових дрібних зморшок.
- Масаж обличчя. Регулярний масаж обличчя покращить кровообіг, сприятиме розслабленню м'язів обличчя та підтягуватиме шкіру.
- Використання антиоксидантів. Вони допомагають боротися зі стресом, який теж впливає на старіння шкіри. Додай у раціон продукти, які містять вітаміни С і Е, коензим Q10, зелений чай та інші природні джерела антиоксидантів.
- Зволоження. Використовуй гідрофільні маски, які забезпечують глибоке зволоження шкіри. Корисними стануть також зволожувальні сироватки з активними інгредієнтами, такими як гіалуронова кислота або пептиди. Вони допоможуть утримувати вологу в шкірі та зменшать вже наявні зморшки.
- Професійний догляд. Для дрібнозморшкуватого морфотипу такими рятівниками є хімічні пілінги, фракційна лазерна терапія, мікротокова терапія або редермалізація, яка покращує текстуру шкіри, стимулює вироблення колагену та зменшує видимість дрібних зморшок.
Мускульний тип старіння
Цей морфотип властивий представницям монголоїдної раси. Ознаки старіння в них з'являються значно пізніше. Через те, що втрачається м'язова маса, змінюється контур обличчя. Відповідно, з віком знижується тонус м'язів, через що втрачається пружність та тонус. Ще однією причиною таких змін є зменшення колагену – основного білка, який забезпечує пружність та еластичність шкіри.
Основні ознаки мускульного типу старіння шкіри:
- Зморшки та втрата пружності.
- Порушення чітких контурів обличчя.
- Зменшення гладкості шкіри.
Рекомендації щодо догляду:
- Вправи для м'язів обличчя. Вони допоможуть підтримувати їхній тонус і пружність.
- Регулярна фізична активність. Загальна фізична активність, включно з силовими вправами і аеробіки, сприяє підтримці м'язової маси й тонусу.
- Правильне харчування. Їжа має містити багато білка, вітамінів і мінералів, що сприяє здоров'ю м'язів і шкіри.
Деформаційний тип старіння
Деформаційний тип старіння найбільш поширений серед європейок та жінок слов’янської зовнішності. Також він властивий жінкам, які мають пишні форми. В них є надмірна кількість підшкірного жиру, який з часом обвисає. З часом також втрачається колаген та еластин, але зморшки стають помітні відносно пізно.
Основні ознаки деформаційного типу старіння шкіри:
- Втрата еластичності. Шкіра стає менш пружною, втрачає здатність повертатися до своєї початкової форми. В результаті цього виникають зморшки, складки й провисання шкіри.
- Втрата контуру обличчя. Деформаційний тип старіння шкіри може призводити до втрати чіткості контуру обличчя.
- Поява глибоких зморшок. З'являються глибокі зморшки, особливо навколо очей, на лобі й навколо рота.
- Втрата гладкості шкіри.
Рекомендації щодо догляду:
- Захист від сонця. Завжди використовуй протисонцеві креми.
- Щоденний догляд. Вибирай косметичні продукти, дія яких спрямована на підтримку пружності та еластичності шкіри. Це засоби з колагеном, ретинолом, пептидами та антиоксидантами.
- Масаж обличчя. Регулярний масаж обличчя сприяє покращенню кровообігу, стимуляції синтезу колагену і зміцненню м'язів обличчя.
- Професійний догляд. Мезотерапія, лазерне омолодження, радіочастотний підйом або ін'єкційні методи є ефективними для збереження молодості й еластичності шкіри.
Комбінований тип старіння
Цей морфотип особливий, адже жінки з цим типом можуть мати різні ознаки старіння на різних ділянках обличчя. Це може бути сухість, лущення, поява жирної шкіри та утворення комедонів, акне, провисання шкіри та глибокі зморшки.
Рекомендації щодо догляду:
- Зволоження. Для сухих ділянок шкіри важливо використовувати зволожувальні засоби, які допоможуть відновити втрачену вологу та втримати її у шкірі. Вибирай зволожувачі косметичні продукти з активними компонентами, такими як гіалуронова кислота, алое або гліцерин.
- Регулювати виділення себуму. Для жирних ділянок шкіри рекомендуємо використовувати засоби, які регулюють виділення себуму і зменшують жирність шкіри. Очисні засоби з саліциловою кислотою або гліколевою кислотою допомагають зменшити появу комедонів і розширених пор.
- Антиоксиданти у догляді. Вони допомагають боротися зі стресом окиснення і підтримують здоров'я шкіри. Вибирай засоби з вітамінами С, Е і коензим Q10.
- Використовуй протисонцеві засоби. Захист від УФ допоможе зберегти здоров’я шкіри та знизить ризик різних захворювань, наприклад меланоми.