Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Захист від шкідливих ультрафіолетових променів є одним зі способів попередження передчасного старіння шкіри та виникнення раку шкіри. І якщо тобі здається, що найгіршим наслідком впливу ультрафіолету є опіки, то ти помиляєшся, адже УФ глибоко вражає клітини шкіри та накопичується протягом десятків років.
Б’юті-ринок пропонує великий вибір засобів з різним індексом SPF, які врятують тебе від згубного впливу сонячних променів. Сьогодні ми розберемося чому потрібно використовувати протисонцеві засоби та як їх вибирати правильно.
Чому засоби з SPF такі важливі?
Думаємо, ти бачила знамените фото 92-річної жінки, яка понад 40 років наносила засоби з SPF лише на обличчя. Різниця між станом шкіри обличчя і шиї просто колосальна. Це реальний приклад, який показує, що шкідливий вплив УФ діє поступово, але ти можеш від нього захиститись.
Засоби з SPF утворюють додатковий бар'єр, який допомагає поглинати та розсіювати шкідливі сонячні промені та забезпечує захист.
Основні причини, чому варто користуватись протисонцевим захистом:
Одним з основних наслідків впливу променів є опіки. Вони досить болючі та небезпечні. Засоби з SPF блокують сонячні промені, які є причиною пошкодження шкіри.
УФ-промені сонця є однією з головних причин фотостаріння, зокрема появи передчасних зморшок, темних плям, пігментації, нерівностей тону шкіри та втрати пружності.
Частий вплив УФ-променів на шкіру може збільшити ризик розвитку меланоми. Застосування засобів з SPF є ефективним способом зниження цього ризику, оскільки вони зменшують кількість УФ-променів, які потрапляють на шкіру.
Засоби з SPF мають користь не тільки для шкіри, а й для загального здоров'я. Захищаючи шкіру від шкідливих УФ-променів, ти знижуєш ризик розвитку різних шкірних проблем і захищаєш її від передчасного старіння та різних захворювань.
Засоби з SPF допомагають попередити пігментацію, адже внаслідок дії УФ можуть з'явитися плями та нерівний тон.
Як вибрати засіб з SPF?
Для збереження краси та здоров'я твоєї шкіри засоби з SPF варто використовувати протягом всього року, але це не означає, що постійно можна використовувати один і той самий косметичний продукт. Розберемося детальніше.
Числовий індекс SPF
Числовий індекс SPF вказує на дозу променів, які може поглинути шкіра без загрози отримання опіку. Звернути увагу, що індекс вказує на кількість променів, а не на час безпечного перебування.
UVB- та UVA-промені
На нашу шкіру впливає 2 види променів: короткі UVB-промені та довгі UVA-промені. Перші вражають лише верхні шари шкіри, другі діють набагато глибше. Вони пошкоджують колагенові та еластинові волокна, в результаті чого і проявляється передчасне старіння шкіри. Тому краще зупинятись на засобах з широким спектром захисту, які захищають від UVB- та UVA-променів.
Фототип шкіри
Під час вибору засобу варто звернути увагу на фототип шкіри, адже кожен потребує різного рівня захисту. Людям з темною шкірою буде достатньо засобів з SPF 15-30, людям зі світлою шкірою, які схильні до сонячних опіків, потрібно використовувати засоби з індексом не менше 30. Також варто враховувати чутливість шкіри та індивідуальні особливості, такі як наявність пігментних плям або розширених пор.
Формат засобу
В магазині ти знайдеш лосьйони, креми, гелі, спреї та стіки. Під час вибору орієнтуйся на тип шкіри та власні уподобання. Кожен засіб має різну розподільну та зволожувальну здатність. Так гелі та спреї мають легку текстуру і швидко поглинаються шкірою. Стіки мають більш щільну текстуру, їх краще наносити на найбільш вразливі ділянки тіла, такі як ніс чи губи.
Додаткові інгредієнти
Засоби з SPF можуть мати додаткові корисні інгредієнти або і взагалі бути продуктом, який забезпечує повноцінний догляд за шкірою, як от денний крем з SPF. Під час вибору протисонцевих засобів, шукай у складі вітамін С та Е. Вони допомагають боротися зі шкідливими вільними радикалами. Корисними також стануть компоненти, які забезпечують зволоження шкіри.
Водостійкість
Якщо ти вибираєш засоби для тривалої експозиції та сонці та плавання, то зупинись на водостійких засобах, які забезпечують захист навіть після занурення у воду.