Завантаження... 1527 переглядів 3 хвилин читання
Рівна постава — фундамент здоровʼя та краси. Адже хребет є основою, на яку спираються інші органи людини. Тому рівна спина — важлива складова збереження здоров'я та молодості. Розповідаємо, чому рівна постава така важлива та як її порушення впливає на появу зморшок та вигляд обличчя загалом.
Характерні ознаки рівної постави
Рівна постава — це здатність людини тримати своє тіло у рівному положенні, не напружуючи мʼязи. При цьому навантаження рівномірно розподіляється по всіх зв'язках та кістках, а хребет утворює фізіологічні вигини.
Основні ознаки рівної постави:
- Підтягнутий живіт. Так, форма живота також залежить від статури людини, але правильна постава робить її візуально більш «плоскою».
- Висунуті вперед груди. Саме таке положення грудей є проявом природного вигину хребетного стовпа.
- Відведені назад та злегка опущені плечі. Це ознака відсутності напруги у ділянці м'язів лопаток та ключиць.
- Ноги у зоні колін трохи розвернуті. Саме таке положення ніг оптимальне для передачі навантаження від тіла до землі та його розподілу.
Як порушення постави впливає на обличчя?
Будь-які порушення постави майже одразу проявляються на стані обличчя. Найбільше на це впливає викривлення шийного та грудного відділу хребта. Адже саме через них проходять основні судини, які живлять усю голову.
Будь-які спазми та викривлення призводять до порушення кровотоку. Що саме це означає?
- Клітини шкіри обличчя отримуватимуть менше поживних речовин та кисню.
- Збільшиться відкладення підшкірного жиру. Адже жирові клітини найменше страждають від нестачі кровообігу.
- Через порушення постави швидко з'являються зморшки. При нестачі поживних речовин та кисню клітини шкіри зменшують вироблення гіалуронової кислоти та колагену. В результаті пружність шкіри зменшиться та зʼявляться зморшки.
- Ослабиться циркуляція лімфи. При порушенні лімфотоку, все, що повинно було вивестися з організму, залишиться у м'язах та шкірі. Результатом може бути нездоровий колір обличчя та набряки.
Як повʼязані зморшки та порушення постави?
У більшості випадків зморшки зʼявляються через порушення тонусу мʼязів обличчя. Коли певні зони обличчя надто розслаблені, а інші, навпаки, надто напружені. Самі ж мʼязи обличчя напряму повʼязані з мʼязами шиї та грудей. Тобто порушення структури шийного та грудного відділу хребта може призвести до прискореної появи зморшок.
Водночас з м'язовими спазмами погіршиться живлення шкіри та підшкірної клітковини обличчя, ослабне струм лімфи. Спільна дія цих факторів і призводить до посилення вікових змін.
Які вправи допоможуть досягти рівної постави?
- «Кішка-корова». Прийми потрібну позу спираючись на обидві долоні та обидва коліна. З вдихом округли спину, немов перелякана кішка, притисни підборіддя до грудей і руками відштовхуй підлогу від себе. Потім з видихом прогни спину, розгортаючи плечі назовні. Чергуй обидва положення кожні 30 секунд. Ця вправа розтягує мʼязи спини та збільшує рухомість хребта.
- Поза стола. Сядь на підлогу, постав руки за тілом, а ноги зігни у колінах. Підніми таз так, щоб тіло від плечей до колін витягнулося у пряму лінію. Не закидай голову назад, дивися у стелю. Утримуй таке положення 30 секунд, напружуючи сідниці, щоб таз не опускався. Ця вправа розтягує грудні м'язи та передню частину плечей, зміцнює сідниці та задню сторону стегна.
- Підйом рук з тягою на животі. Ляж на живіт, витягни руки вперед, випрями ноги. Відірви груди від підлоги та намагайся підняти корпус якомога вище, а потім зігни руки в ліктях і потягни їх назад, ніби підтягуєш до обличчя важкий предмет. Важливо не просто згинати руки, а тягнути їх до себе з силою і при цьому не опускати груди на підлогу. Зафіксуй таке положення на пару секунд, не послаблюючи напругу у м'язах спини, а потім витягни руки вперед і повтори ще раз. Ця вправа «прокачує» м'язи спини, від сили яких залежить твоя здатність утримувати пряме положення і не сутулитися.