Безкоштовна доставка в точки видачі!

Чекліст: все, що потрібно знати про захист дитячої шкіри від сонця

Чекліст: все, що потрібно знати про захист дитячої шкіри від сонця
Завантаження... 295 переглядів 3 хвилин читання
Чекліст: все, що потрібно знати про захист дитячої шкіри від сонця

Літо – час активних ігор на вулиці, відпочинку на пляжі та прогулянок у парку. Проте під впливом сонячних променів шкіра дітей піддається небезпеці. Ультрафіолетове випромінювання може спричинити опіки, накопичується та надалі провокує передчасне старіння шкіри та навіть збільшує ризик розвитку захворювань шкіри.

Дитяча шкіра потребує захисту від УФ

Дитяча шкіра досить вразлива, а тому потребує захисту від ультрафіолету навіть більше, ніж дорослі. Вона значно тонша, а це означає, що ультрафіолетові промені проникають глибше і руйнують її.

Меланін – це пігмент, який надає шкірі колір і допомагає захищати її від ультрафіолету. У дітей рівень меланіну значно нижчий, що робить їхню шкіру менш захищеною від сонячних променів.

Крім того, шкіра дітей більш чутлива до негативного впливу зовнішніх факторів. Це підвищує ризик отримання сонячних опіків, навіть після короткочасного перебування на сонці. Думаємо, ти помічала, як після 20-30 хвилинного перебування під відкритими променями шкіра малюка починає різко червоніти. Це реакція шкіри на УФ.

Також варто пам'ятати, що УФ має здатність накопичуватись у шкірі, а діти проводять значно більше часу на вулиці. Накопичення ультрафіолету збільшує ризик виникнення пігментації в дорослому віці. 

UVA- та UVB-промені

Сонячне світло складається з різних типів ультрафіолетового випромінювання, зокрема UVA та UVB променів, які впливають на нашу шкіру. Але чим вони відрізняються?

UVA-промені мають довшу довжину хвилі й становлять приблизно 95% всього ультрафіолетового випромінювання, що досягає поверхні Землі. Вони проникають глибше в шкіру, впливають на дерму.

UVA-промені є основною причиною фотостаріння, викликають ранні зморшки, пігментацію та втрату еластичності.

Хоча їхня дія менш інтенсивна, ніж UVB, тривалий вплив збільшує ризик розвитку онкологічних захворювань шкіри.

UVB-промені мають коротшу довжину хвилі й складають близько 5% ультрафіолетового випромінювання, що досягає земної поверхні. Вони в основному впливають на епідерміс, верхній шар шкіри.

UVB-промені є головною причиною сонячних опіків. Також вони можуть пошкоджувати ДНК клітин шкіри. Вони мають сильніший мутагенний ефект і є головною причиною меланоми.

Навіщо потрібен сонцезахист?

Сонцезахист необхідний з кількох причин, оскільки ультрафіолетове випромінювання може мати серйозні негативні наслідки для здоров'я шкіри та загального самопочуття.

Захист від сонячних опіків

УФ-промені можуть спричинити сонячні опіки, які є не тільки болючими, але й потребують тривалого часу для повного відновлення. Особливо це стосується дітей та людей зі світлою шкірою.

Профілактика раку шкіри

Ультрафіолетове випромінювання є головним фактором ризику для розвитку різних видів раку шкіри, зокрема меланоми, яка є одним з найнебезпечніших захворювань. Регулярне використання сонцезахисних засобів значно знижує цей ризик.

Запобігання передчасному старінню

Чи варто про це задумуватись з перших років життя малюка? Так! Сонце є основним фактором, що викликає передчасне старіння шкіри, появу зморшок, пігментних плям і втрату еластичності. Використання сонцезахисних засобів з дитинства допоможе зберегти молодість і здоров'я шкіри.

Захист від фотодерматозів

Деякі люди, зокрема й діти, страждають на фотодерматози – шкірні захворювання, що викликаються або посилюються під дією сонця. Використання сонцезахисних засобів допомагає запобігти їхній появі та загостренню.

Підтримка загального здоров'я

Підвищена сонячна активність може викликати зневоднення, сонячні удари та теплові виснаження. Захист від сонця, включно з використанням капелюхів, окулярів і відповідного одягу, допомагає запобігти цим станам.

Види сонцезахисних засобів для дітей

Вибір сонцезахисних засобів для дітей є важливим завданням, оскільки дитяча шкіра чутлива і потребує особливого захисту. Розглянемо основні види сонцезахисних засобів та критерії їхнього вибору.

Креми та лосьйони надають найкращий захист завдяки щільному нанесенню. Вони добре підходять для сухої шкіри, потребують ретельного розподілу на шкірі й можуть залишати відчуття липкості.

Спреї легко та швидко наносити, особливо на дітей, які постійно рухають та не можуть всидіти й хвилини.

Також спробуй стіки. Вони компактні та зручні для точкового нанесення (обличчя, вуха, ніс).

Гелі мають легку текстуру, тому легко поглинаються, не залишають жирного сліду. Ці засоби підходять для жирної або комбінованої шкіри.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована