Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Взимку наш організм потребує особливого підходу до харчування. Зміна раціону та вживання сезонних продуктів в цей період – необхідна умова для підтримки здоров'я і надання організму необхідних ресурсів.
Ретельне ставлення до свого раціону взимку – це найкращий спосіб зміцнити імунітет та не набрати зайвої ваги. Особливо це стосується тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Погодься, з настанням зими більше хочеться чогось солоденького та калорійного, ніж влітку. Розберемо детально, чому потрібно вносити зміни у раціон взимку та які овочі й фрукти є найкориснішими.
Чому та які зміни варто внести в раціон взимку?
Взимку імунітет піддається більшому навантаженню через холод та можливість захворювань. Фрукти та овочі в раціоні є одним з основних джерел вітамінів. Дуже цінними стануть сезонні продукти багаті на вітамін С та А, які допомагають зміцнити імунітет та підтримати загальний стан організму.
За низьких температур організм витрачає більше енергії на підтримку тепла. Саме тому дуже хочеться саме калорійної їжі, але така їжа може бути не зовсім корисною. Тому додаємо у раціон продукти багаті на вуглеводи та білки. Джерелом вуглеводів може стати квасоля, цільні злаки та сухофрукти. На білки багаті горіхи та боби. Вони забезпечують організм необхідною кількістю енергії та допомагають утримувати тепло в організмі.
Омега-3 необхідна для підтримки імунітету, здоров'я шкіри, нігтів серцево-судинної системи та нормальної роботи мозку. Лосось та горіхи є чи не найкращим джерелом жирних кислот. Вони також допомагають підтримувати нормальний рівень холестерину.
Взимку також спостерігається зниження рівня вітаміну D через зменшення кількості сонячного світла. Додавай до раціону продукти, які містять цей вітамін (риба, житні хліба, яйця), а також щодня знаходь час для прогулянок на свіжому повітрі.
Взимку природа дає нам продукти, які дуже багаті на вітаміни та мікроелементи, а відповідно корисні для організму. Присутність сезонних овочів та фруктів у раціоні дозволить отримувати максимальну кількість корисних речовин з харчових продуктів. Загалом зима потребує не радикальних змін у раціоні, а лише його доповнення, щоб організм доотримав необхідні вітаміни та мінерали з продуктів.
Сезонні продукти, які мають бути у твоєму раціоні
Сезонні продукти дуже багаті на вітаміни, тому допоможуть урізноманітнити страви та принесуть користь твоєму організму. Поговоримо про ті, які обов'язково повинні бути у твоєму раціоні.
Гарбуз
Гарбуз – обов'язковий елемент зимового раціону. Хоч він й на 90% складається з води, він містить багато вітамінів та мікроелементів: натрій, калій, селен, кальцій, магній, залізо, йод, цинк, вітаміни груп A, Е, К, F, С, PP і D.
Його можна додавати у випічку, закуски чи основні страви. Підбери свій варіант найкращих поєднань та насолоджуйся смаком і користю. Також цей продукт низькокалорійний.
Горіхи
Горіхи містять здорові жири, білки та комплексні вуглеводи, які є джерелом стабільної енергії, особливо в періоди, коли потрібно більше тепла. Це також цінне джерело вітаміну Е, він важливий для підтримки здоров'я шкіри, та мінералів, таких як магній, фосфор та цинк. Жири в горіхах, такі як омега-3, сприяють підтримці імунітету та захисту від застуд та грипу.
Горіхи містять антиоксиданти, які допомагають знижувати рівень запалення в організмі, що особливо важливо взимку, коли багато інфекційних та вірусних захворювань.
Крім того, завдяки жирам та білкам, горіхи забезпечують тривале відчуття ситості, а амінокислота L-триптофан сприяє виробленню серотоніну, гормону щастя.
Цитрусові
Цитрусові відомі своїм високим вмістом вітаміну C, який відіграє ключову роль у підтримці імунітету. Взимку, коли ризик захворювань збільшується, збалансоване споживання цитрусових зміцнює захисні функції організму.
Крім того, цитрусові містять антиоксиданти, такі як флавоноїди та каротиноїди, які допомагають знижувати рівень окислювального стресу в організмі. Це важливо для підтримки здоров'я та запобігання захворювань.
Імбир
Імбир – це корінь, який відомий своїми ароматними та пряними властивостями. Він володіє антизапальними та знеболювальними властивостями, допомагає зміцнити імунітет та нормалізує тиск.
Імбир містить гінгероли, які відомі своєю здатністю знижувати запалення в організмі. Це може бути особливо корисним взимку, коли існує підвищений ризик застуд та грипу. Вміст антиоксидантів допоможе зміцнити імунітет та захистити організм від вірусів та інфекцій.