Безкоштовна доставка в точки видачі!

Чекліст: помилки у догляді за чутливою шкірою

Чекліст: помилки у догляді за чутливою шкірою
Завантаження... 84 перегляди 4 хвилин читання
Чекліст: помилки у догляді за чутливою шкірою

Чутливий тип шкіри найбільше схильний до прояву почервоніння, сухості, лущення та печіння. Важливо підібрати правильний, делікатний догляд, який позбавить від неприємних відчуттів.

Цікаво, що схильність до чутливості може бути генетичною, а може бути набутою через порушення функцій захисного бар'єра шкіри. Цей стан може бути тимчасовим або постійним. Розберемо детально ознаки чутливої шкіри, розповсюджені помилки при догляді та дамо поради щодо догляду чутливої шкіри.

 

Ознаки чутливої шкіри

На що варто звернути увагу? А чи можна сплутати чутливу шкіру з іншими станами? Чутлива шкіра завжди реагує на зовнішні подразники, які для нормальної шкіри є абсолютно нормальними. Звичайно, цей стан викликає дискомфорт, невпевненість в собі, іноді може впливати на емоційний стан людини.

Основними ознаками чутливої шкіри є:

Почервоніння. Шкіра стає червоною або подразненою при найменшому подразнику.

Свербіж та печіння. Часто виникає печіння або свербіж, які спричиняють дискомфорт.

Сухість та подразнення. Чутлива шкіра може призводити до сухості, шкірних лусочок і подразнень, якщо не забезпечувати щоденний належний догляд.

Реакція на косметику. Якщо в тебе чутлива шкіра, то тобі точно знайома негативна реакція на косметичні засоби, особливо ті, які містять агресивні хімічні компоненти.

Реакція на зміни в погоді. Зміни в температурі й вологості можуть призводити до загострення симптомів.

Стрес. Чутлива шкіра реагує ледь не на всі зміни, які відбуваються у твоєму організмі, в тому числі й стрес.

Чутливою може бути шкіра незалежно від типу, статі чи віку людини. Але часто чутливу шкіру плутають з іншими станами, які є набутими та тимчасовими. Наприклад, з реактивністю, коли шкіра швидко реагує на подразники, але так само швидко й заспокоюється.

Іноді ознаки дуже схожі з чутливістю з'являються у зневодненої шкіри. У такому випадку твоє основне завдання зволожити її. Тому спочатку переконайся у фахівця, чи дійсно твоя шкіра чутлива. І пам'ятай, належний щоденний догляд основа здорової та красивої шкіри.

 

ТОП 6 помилок у догляді за чутливою шкірою

Чутлива шкіра може мати гарний вигляд, але вона потребує ретельного та правильного постійного догляду. Отже, розглянемо помилки, які найчастіше  роблять власники чутливої шкіри:

Використання агресивних продуктів

Одна з найбільших помилок вважати, що потрібно використовувати агресивні засоби для чутливої шкіри, бо вони дієві. Це може призвести до подразнень, почервоніння та порушення шкірного бар'єра. Замість цього, вибирай нейтральні, гіпоалергенні засоби, які призначені спеціально для чутливої шкіри та діють делікатно.

Недостатня гідратація

Чутлива шкіра часто потребує більше вологи, ніж інші типи шкіри. Недостатня гідратація може призвести до сухості та подразнень. Вибирай легкі, неагресивні засоби для зволоження і використовуй їх регулярно.

Відсутність захисту від сонця

Сонце може стати основним ворогом для чутливої шкіри. Забути про захист від УФ-випромінювання означає призвести до прискореного старіння шкіри та інших серйозних проблем. Використовуй протисонцевий крем з високим SPF щоденно, навіть у хмарну погоду.

Велика кількість косметики

Не використовуй занадто багато косметичних засобів водночас. Це може перенавантажити шкіру і спричинити подразнення. Вибирай мінімалістичний підхід та використовуй лише ті засоби, які дійсно потрібні та в яких ти впевнена.

Неочищена шкіра перед сном

Залишки макіяжу і забруднення, які залишаються на обличчі на ніч, можуть призвести до почервоніння та запалення. Ретельно очищуй шкіру перед сном.

Зловживання пілінгами та ексфоліантами

Пілінги та ексфоліанти можуть бути корисними для видалення ороговілих клітин шкіри, але зловживання ними може призвести до подразнень та пошкодження здорових клітин. Використовуй їх обережно та не частіше одного-двох разів на тиждень. А найкраще робити пілінги для чутливої шкіри у косметолога, який правильно підбере засоби.

 

Особливості догляду за чутливою шкірою

Декілька дієвих порад, які допоможуть приборкати чутливу шкіру та насолоджуватись життям без дискомфорту:

Вибір правильних продуктів

  • Використовуй гіпоалергенні та безпечні для чутливої шкіри косметичні засоби.
  • Перевіряй етикетки на вміст агресивних хімічних речовин та ароматизаторів.
  • Вибирай продукти з найменшим списком інгредієнтів, оскільки менша кількість компонентів зменшує ризик подразнення.
  • Уникай продуктів зі спиртом та сильними агентами, такими як сірчана кислота або ретиноїди, якщо вони не рекомендовані дерматологом.

Ретельне очищення

  • Використовуйте м'які очищувачі, які не змивають природний шар ліпідів зі шкіри.
  • Вмивайся теплою водою, оскільки гаряча може підсушувати шкіру. Не три шкіру після вмивання. Краще використовувати рушник з мікрофібри, який делікатно вбирає вологу.

Зволоження

  • Використовуй гіпоалергенні та безароматні засоби для зволоження, які підходять для чутливої шкіри.
  • Зволоження повинно бути щоденним.
  • Нанось засіб для зволоження на вологу шкіру після вмивання, щоб запобігти втраті вологи. Чудово підійдуть сироватки з гіалуроновою кислотою.

Захист від сонця

  • Використовуй сонцезахисний крем з високим SPF, призначений для чутливої шкіри, перед виходом на вулицю. Захист від сонця особливо важливий, оскільки чутлива шкіра схильна до почервонінь та пошкоджень від УФ-випромінювання.

Макіяж

  • Лише гіпоалергенна косметика
  • Знімай макіяж перед сном за допомогою неагресивних засобів для очищення.

Уникай подразників

  • Уникай екстремальних температур, гарячої води, вітру та інших факторів, які можуть спричинити подразнення шкіри.

Догляд з обережністю

  • Завжди тестуй новий продукт на невеликій ділянці шкіри перед тим, як використовувати його на всьому обличчі чи тілі. Якщо ти маєш сильні реакції на шкірі, консультуйся з дерматологом або косметологом з питань вибору доглядових засобів.
Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована