Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Використання засобів для догляду за обличчям можна порівняти з приготуванням їжі. У рецептах не просто так розписується, як і в якому порядку використовувати інгредієнти. Якщо ви хочете отримати кулінарний шедевр, важливо, щоб вони правильно взаємодіяли одне з одним. Те ж саме з косметикою для обличчя. Щоб шкіра виглядала максимально «смачно», необхідно як мінімум дотримуватись схеми «ОТК».
ОТК — це найбільш базова та обов’язкова програма догляду в домашніх умовах на кожен день:
Якщо ви не виконуєте ці три пункти, вважайте, ви не доглядаєте за шкірою взагалі. Далі у статті ми будемо позначати ці етапи буквою «Б». Для тих, у кого є бажання або час робити додаткові процедури, ми доповнимо список пунктами з позначкою «Д». Але перед цим поговоримо про вибір засобів та особливості шкіри обличчя.
Будь-які продукти для догляду за шкірою потрібно обирати суворо за її типом. Вірогідно, що ви і так інтуїтивно знаєте свій, але про всяк випадок можете зробити простий тест:
Якщо на ній не залишилось слідів — це сухий тип шкіри. Якщо плям всього декілька і вони дуже слабкі — нормальний. Багато жирних плям, особливо на щоках і в Т-зоні — жирний. І якщо плями зосередились в основному на лобі і біля підборіддя — комбінований.
Незалежно від типу шкіри, необхідно завжди пам’ятати, що вона дуже ніжна. Тому важливо правильно з нею поводитись під час процедур. Тиск, натягування, тертя — все це прискорює появу зморшок, обвисання та інших вікових змін. Будьте особливо обережні зі шкірою навколо очей — вона у 10 разів тонша, ніж на інших ділянках обличчя.
Щоб зберегти молодість шкіри максимально довго, необхідно вивчити прості масажні рухи і користуватись ними, вмиваючись або під час нанесення живильного крему. Обов’язково подивіться наше відео про це ось тут:
І останнє. Від імені всіх мам — будь ласка, мийте руки з милом перед тим, як приступати до догляду за обличчям! :)
Б: Очищення
Очищенням ми називаємо — видалення забруднень. Наприклад, мікрочастинки пилу та бруду, надлишкового жиру та інше. Тобто це те, що ми робимо незалежно від наявності макіяжу.
Очищати шкіру обов’язково потрібно і зранку, і ввечері. Те, що ви вночі спите, не означає, що ваша шкіра не працює і не виділяє шкірний жир. Прибираючи його, ми покращуємо здатність шкіри вбирати активні компоненти зволожувальних та живильних кремів. Також дозволяємо їм проникати у глибокі шари шкіри і стимулюємо її регенерацію.
Вибір конкретного засобу для очищення — суто індивідуальний процес, але ми точно можемо сказати, що це не мило. Воно надто сильно сушить шкіру. А ще можемо порадити вид засобу залежно від типу шкіри:
Також завжди звертайте увагу на рівень pH таких засобів. Він повинен бути приблизно 5-7. І ще бажано, щоб у складі не було сульфатів (Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Myreth Sulfate). Вони надто агресивно впливають на шкіру і можуть викликати подразнення.
Як очищаємо:
Д: Пілінгуємо і скрабуємо
Пілінг обов’язково потрібно робити до основних процедур, тому що він видаляє ороговілі клітини і дозволяє іншим засобам глибше проникати в шкіру.
Пілінги на основі кислот і маски-пілінги необхідно наносити лише на суху шкіру. А ось деякі скраби краще наносити на вологу. Тому обов’язково перевіряйте інструкцію.
Б: Тонізація
Тоніком потрібно користуватись після очищення, тому що він допомагає прибрати рештки засобів для очищення і нормалізує баланс pH.
Тонік, як і все інше, обирається за типом шкіри:
Наносимо його так само, як і засоби для очищення.
Б: Кремізація
Починати необхідно обов’язково з очей, тому що текстура крему для очей легша, ніж для обличчя. Важчий засіб просто не дасть проникнути легшому у шкіру.
Зранку ваші очі найбільше потребують того ж, що і ви — кави. Креми з кофеїном у складі приберуть набряклість і темні круги. А ще краще знайти такий крем з аплікатором-ролером — тонкою кулькою на кінчику тюбика. Так ви додатково зробите шкірі масаж, який позбавить її від зайвої рідини. Для вечора обирайте крем за смаком.
Далі без сюрпризів — наносимо крем на основну частину обличчя.
Тут працює такий принцип: вранці зазвичай наноситься денний крем з легшою структурою. Його основне призначення — зволожити шкіру і забезпечити їй захист. Причому шкіру потрібно зволожувати не лише влітку, як багато хто думає. Взимку це також обов’язкова процедура. І ще наносити денний крем необхідно мінімум за півгодини, а краще за годину, до виходу. Інакше він не встигне увібратись і подіяти.
Нічний крем завжди більш щільний. Його завдання — живити і відновлювати шкіру. Найкраще наносити його за декілька годин перед сном, коли м’язи ще в тонусі, та активно проходять процеси обміну.
Ідеальний основний крем підбирається за типом шкіри і віком.
За типом:
За віком:
Також шукайте у складі живильного крему такі компоненти:
Крем правильно наносити на обличчя точково, а потім охайно розтирати. Так ви не переборщите з його кількістю, і шкіра не буде надто жирною. А ще не забувайте про масажні рухи, про які ми говорили на початку.
Д: Захищаємось від сонця
Зазвичай креми для обличчя містять у собі сонцезахисні компоненти. Але часто недостатньо потужні. Щодня дня шкірі потрібен засіб з рівнем SPF (сонцезахисний фактор) мінімум 30, а влітку 50+.
Так шкіра довше збереже молодість і буде менш схильна до пігментації. Тому якщо в основному кремі не передбачений захист від ультрафіолету, після всіх процедур наносьте сонцезахисний крем.