Cashback тепер і на інтернет покупки

Чекліст: 5 помилок у догляді за зубами

Чекліст: 5 помилок у догляді за зубами
Завантаження... 1168 переглядів 3 хвилин читання
Чекліст: 5 помилок у догляді за зубами

Догляд за зубами та порожниною рота стає для кожного з нас звичною ранковою та вечірньою рутиною ще з часів дитинства. Але чи все ти робиш правильно для збереження здоров'я зубів та порожнини рота? В яких моментах майже кожен з нас допускає помилки та як це впливає на стан наших зубів?

 

5 помилок у догляді за зубами

Неправильний вибір зубної щітки

Проблема №1 в догляді за зубами та порожниною рота. Зубні щітки мають різну  форму, товщину ворсинок та рівень жорсткості. 

Використання жорсткої зубної щітки або надто сильне натискання девайсу травмує ясна, що призводить до кровоточивості або навіть рецесії, в результаті чого оголюється корінь зуба. Крім того, надто жорсткі ворсинки можуть пошкоджувати зубну емаль. Тому краще зупинити свій вибір на м’якій зубній щітці. При дотриманні правильних технік чистки зубів, вона так само якісно очистить поверхню зубів, але без ризику пошкодження.

Щітка неправильного розміру або форми неякісно видаляє зубний наліт та залишки їжі між зубами. Це може призвести до накопичення шкідливих бактерій,  розвитку карієсу та пародонтиту.

Отже, потрібно вибирати щітки середньої жорсткості або м'які. Вони ефективно видаляють зубний наліт та не пошкоджувати ясна.

 

Тривале використання зубної щітки

Зміна зубної щітки важлива для забезпечення ефективного догляду за  зубами та яснами. Три місяці – саме стільки виробники та стоматологи рекомендують використовувати зубну щітку. З часом ворсинки стираються, втрачають свою пружність та пошкоджуються, а відповідно втрачають здатність ефективно вичищати зубний наліт.

Якщо ти помітила, що ворсинки стерлися, втратили пружність або пошкодились раніше, ніж через 3 місяці експлуатації, то щітку треба змінити. І чим швидше, тим краще для здоров'я твоїх зубів та ясен.

Якщо ти хворіла або мала інфекцію ротової порожнини, зубну щітку слід змінити відразу після хвороби, щоб уникнути повторного розвитку бактерій або інфекцій.

Вчасна зміна зубної щітки допомагає забезпечити ефективний догляд за твоїми зубами та яснами, уникнути ризику виникнення проблем зі здоров'ям порожнини рота.

 

Життя із зубним каменем

Зубний камінь може з'явитися в будь-кого, але чим швидше ти його позбудешся, тим краще для твоїх зубів. Зубний наліт складається з мікроорганізмів, залишків їжі та солей, які кристалізуються на поверхні зубів. Він може накопичуватися на зубах, особливо уздовж ясен, та веде до неприємних наслідків.

Зубний камінь може подразнювати ясна, спричиняючи їхнє запалення, що призводить до пародонтиту або гінгівіту. А ще утворюються сприятливі умови для розмноження бактерій. Зубний камінь призводить до чутливості зубів та неприємного запаху з рота. 

Якщо зубний камінь не видаляти, це може призвести до пародонтиту, що може вплинути на тканини, які підтримують зуби, і в результаті спричинити втрату зубів.

Якщо ти помітила зубний камінь, то поспіши видалити його. Цей процес зазвичай виконується стоматологом або гігієністом під час профілактичних візитів. Щоб камені не утворювались повторно, потрібно забезпечити якісну гігієну порожнини рота та регулярно робити чистку.

 

Відсутність додаткового догляду

Гігієна порожнини рота – це не тільки чищення зубів двічі на день, а ще й догляд за яснами та порожниною рота. Тому для максимального результату подбай про комплексний догляд. Сюди можна віднести зубні нитки, ополіскувачі та професійну чистку зубів.

Використання нитки для чищення зубів допомагає видаляти залишки їжі та бактерії між зубами, де щетинки зубних щіток не можуть впоратись на всі 100%. Це вбереже тебе від розвитку шкідливих бактерій в роті.

Ополіскувачі для рота допомагають у боротьбі з бактеріями, які можуть призвести до погіршення дихання та розвитку карієсу. 

Крім того, рекомендуємо періодично робити професійну чистку зубів. Така процедура допоможе повернути зубам природну білизну та запобігти розвитку карієсу.

 

Відсутність регулярних візитів до стоматолога

Відкладання візиту до стоматолога чи взагалі ігнорування профілактичних оглядів у фахівця є ще однією поширеною проблемою. Часто ми йдемо до лікаря, коли вже щось болить, але у догляді за зубами більшість проблем можна попередити, або ж лікар їх усуне на початковому етапі. До того ж якщо раніше стоматолога рекомендовано було відвідувати двічі на рік, то останніми роками ця тенденція змінилась. Тепер фахівці рекомендують робити огляд на три місяці.

Регулярні візити до стоматолога дозволяють вчасно виявляти й пролікувати початковий карієс, запобігаючи його подальшому розвитку. Карієс на початковому етапі може бути не дуже помітним, але руйнівним.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована
Лілія
Завантаження...
Доброго дня! Дякую за змістовні поради. Думаю, вони згодяться багатьом. Однак, никайте, будь, ласка, іншомовних слів, які можуть бути незрозумілими. Зокрема, рецесії ясен варто замінити на українське опущення ясен