Безкоштовна доставка в точки видачі!

Як крем з SPF впливає на вироблення вітаміну D?

Як крем з SPF впливає на вироблення вітаміну D?
Завантаження... 1299 переглядів 3 хвилин читання
Як крем з SPF впливає на вироблення вітаміну D?

Ультрафіолетове випромінювання є небезпечним для людини, до того ж воно має накопичувальний ефект. Здавалося б зовсім невинні промінчики з часом можуть стати причиною опіків, пігментації та меланоми. Але що тоді робити з вітаміном D, адже він синтезується саме завдяки ультрафіолетовим променям та є важливим для організму людини?

 

Вітамін D та чому він такий важливий

Вітамін D є одним з жиророзчинних вітамінів, який виробляється організмом в дуже обмеженій кількості. Загалом вітамін D це сумарна кількість вітаміну D2 та D3. Якщо говорити про забезпечення організму вітаміном D2, то це винятково раціон, а от D3 утворюється в шкірі, завдяки ультрафіолету.

Вітамін D є одним з найважливіших елементів для забезпечення здоров'я людини. Відповідно до досліджень, він відіграє роль у багатьох процесах в організмі й має вплив на різні системи, зокрема кісткову, імунну та нервову.

Вітамін D, також відомий як "сонячний вітамін", має безліч функцій. Основна його роль полягає у підтримці здоров'я кісток, оскільки він сприяє поглинанню кальцію та фосфору в кишківнику і їхньому подальшому використанню для формування та зміцнення кісток. Щоб уникнути рахіту та інших захворювань кісток маленьким дітям лікарі часто призначають препарати, які забезпечують організм вітаміном D в холодну пору року. Цей вітамін також регулює функціонування імунної системи, сприяє нормалізації рівня цукру в крові, підтримує здоров'я серцево-судинної системи, регулює настрій та допомагає зберегти оптимальну функцію мозку.

 

Як крем з SPF впливає на засвоєння вітаміну D

Ти вже знаєш, що для збереження краси та здоров’я шкіри важливо користуватися кремом з SPF протягом року, а влітку його потрібно наносити частіше і з більшим коефіцієнтом. Але що в такому випадку робити з синтезом вітаміну D? І чи впливає крем з SPF на вироблення "сонячного вітаміну"?

Крем з SPF дійсно запобігає проникненню ультрафіолетових променів у шкіру. Логічно, що він мав би перешкоджати синтезу вітаміну D3. Ба більше, тривалий час саме така думка вважалась правильною, але все змінили британські вчені у 2019 році після публікації свого експерименту в «British Journal of Dermatology». З того часу думка про те, що засоби з SPF перешкоджають синтезу вітаміну D, спростована.

Експеримент полягав у тому, щоб простежити зміну рівня вітаміну D. Протягом тижня учасники експерименту використовували протисонцеві засоби під час експозиції на сонці. Після закінчення експерименту було встановлено, що рівень вітаміну D збільшився. Отже, висновок такий: крем з SPF захищає від проникнення ультрафіолету, але не перешкоджає синтезу вітаміну D.

Важливо також зазначити, що на вироблення організмом вітаміну D впливає активність сонячних променів, сезонність та тип шкіри.

 

Джерела вітаміну D

Добова норма вітаміну D для кожного різна. Вона може варіюватися від віку, статі та індивідуальних особливостей організму. Так для дітей до року це 400 МО, а для вагітних добовою нормою є 800-1000 МО.

Щоб отримувати достатню добову кількість вітаміну D, самої лише експозиції на сонці недостатньо. Варто турбуватись про збалансоване харчування та наявність в щоденному раціоні продуктів, які є джерелом вітаміну D, а саме його форми D3.

  1. Сонце. Синтез вітаміну D (форма D2) в організмі відбувається при впливі ультрафіолетових променів типу B (UVB) від сонця. Короткочасне безпечне перебування на сонці, особливо у літні місяці, сприяє виробленню достатньої кількості вітаміну D.
  2. Риба. Жирна риба є одним з найбагатших джерел вітаміну D. Додай у раціон такі види риби, як лосось, сардина, тріска, макрель та інші.
  3. Молочні продукти. Деякі молочні продукти, такі як молоко, йогурт, сир, можуть бути збагачені вітаміном D. Споживай їх регулярно.
  4. Жирні рослинні олії. Деякі рослинні олії, зокрема риб'ячий жир, олія з печінки тріски та олія з лосося, містять велику кількість вітаміну D.
  5. Жовток яєць. Жовтки яєць також містять вітамін D. Цікаво, що у жовтку “сонячного вітаміну” більше, ніж у білку.
  6. Харчові добавки. Вітамін D також можна отримати через харчові добавки, які містять вітамін D3 або вітамін D2.
Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована