Безкоштовна доставка в точки видачі!

У чому різниця: суха та зневоднена шкіра

У чому різниця: суха та зневоднена шкіра
Завантаження... 1181 перегляд 3 хвилин читання
У чому різниця: суха та зневоднена шкіра

Коли йдеться про характеристику шкіри, слова «суха» та «зневоднена» трактуються у нас в голові приблизно однаково. Але шкіра, яка має нестачу вологи, не обовʼязково повинна бути сухою і навпаки, бо сухість та зневоднення все-таки проявляються по-різному. Розповідаємо, у чому різниця між цими двома поняттями та як доглядати за зневодненою шкірою.

 

Зневоднена шкіра — це стан, при якому шкіра обличчя стає більш грубою, лущиться та завчасно покривається зморшками. Заведено вважати, що найчастіше від зневоднення страждає суха шкіра, але жирна, комбінована та проблемна також у зоні ризику.
Характерні риси зневодненої шкіри:

  • Локальна сухість та лущення;
  • Поєднання жирного блиску та сухості;
  • Сезонний прояв сухості;
  • Утворення глибоких зморшок, які розгладжуються після додаткового зволоження шкіри.
     

Якщо говорити про суху шкіру, то це генетично закладена ознака та характеристика постійного типу шкіри, а не стану. Насамперед така шкіра відчуває брак поживних речовин, і проблема криється на рівні всіх шарів епідермісу, зокрема й глибоких шарів та дерми.
Характерні риси сухої шкіри:

  • Схильність до лущення;
  • Тонкість;
  • Матовість;
  • Майже не змінюється незалежно від пори року;
  • Рання поява дрібних зморшок.

 

Тобто поняття «суха шкіра» має на увазі постійний тип шкіри, а «зневоднена шкіра» — її тимчасовий стан. Основна різниця між ними полягає у тому, що зневоднена шкіра має потребу у волозі, а суха — у себумі та поживних речовинах.

Причини зневоднення шкіри

  • Зневоднення організму. Дегідратація є частою причиною зневоднення шкіри, якої можна уникнути підтримуючи щоденний водний баланс, простими словами — пити достатньо води.
  • Надмірний вплив сонця. Вся річ у тім, що UVA-випромінювання руйнує захисний шар шкіри та призводить до її зневоднення. Це ще одна серйозна причина не нехтувати протисонцевими засобами.
  • Опалення та кондиціонери. Будь-яка з систем клімат-контролю зводить рівень вологості повітря до нуля, що провокує надмірне випаровування вологи з поверхні шкіри та призводить до сухості. Обовʼязково використовуй зволожувач повітря, щоб рівень вологості у приміщенні був оптимальним.
  • Вмивання та приймання душу з дуже гарячою водою. Гаряча вода руйнує ліпідний шар і призводить до надмірної сухості шкіри. Тому дуже важливо вмиватися водою оптимальної температури та не приймати надто гарячі ванни.
  • Неправильно підібраний догляд. Найбільше це стосується власників жирної та комбінованої шкіри. Адже у прагненні впоратися з жирним блиском вони зловживають пілінгами й засобами для вмивання та тонізації з вмістом спирту.

 

Як доглядати за зневодненою шкірою?
1. Зневоднену шкіру найкраще очищати з допомогою мʼякого гелю чи пінки для вмивання. Вибирай продукти, які не містять агресивних хімічних компонентів та штучних ароматизаторів. Адже вони здатні позбавити шкіру вологи та посилити чутливість.

2. Використовуй сироватку на основі гіалуронової кислоти, бо саме цей компонент дуже ефективний при заповненні зневодненої шкіри необхідною вологою. Гіалуронова кислота допомагає зберігати та утримувати вологу, робить шкіру м'якою та здоровою. Також зверни увагу на такі компоненти як гліцерин та рослинні екстракти. Вони здатні добре притягувати та утримувати вологу у шкірі.

3. Зволожувальний крем підбирай відповідно до типу шкіри та обовʼязково нанось двічі на день на очищену шкіру, після сироватки, щоб наситити шкіру вологою та утримати її.

4. Не забувай про зволожувальні маски. Чудовим варіантом стануть як кремові, так і тканинні.

 

Шість «ні» у догляді за зневодненою шкірою

  1. Мило;
  2. Тоніки з вмістом спирту;
  3. Скраби;
  4. Маски на основі глини;
  5. Доглядові засоби з вмістом кислот;
  6. Вмивання дуже холодною чи дуже гарячою водою.
Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована