Безкоштовна доставка в точки видачі!

У чому користь: кокосова олія

У чому користь: кокосова олія
Завантаження... 320 переглядів 4 хвилин читання
У чому користь: кокосова олія

Кокосова олія є одним із найтрендовіших натуральних засобів для догляду за шкірою, волоссям та тілом. Її універсальність та корисні властивості зробили її незамінним продуктом як у побуті, так і в косметології. 

Сьогодні розкажемо з чого складається кокосова олія, як вона допомагає доглядати за обличчям, волоссям та тілом, а також як правильно її зберігати.


Склад кокосової олії

Кокосова олія містить у собі унікальне поєднання насичених жирних кислот, зокрема лауринової, каприлової та міристинової кислот. Саме це й робить її ефективним засобом у догляді за волоссям та шкірою.

Основні компоненти кокосової олії

  • Лауринова кислота – головна жирна кислота в складі кокосової олії, яка має потужні антибактеріальні, противірусні та протигрибкові властивості.
  • Міристинова кислота забезпечує зволоження та покращує текстуру шкіри.
  • Каприлова кислота також має антимікробні властивості, допомагає зберігати гідроліпідний баланс шкіри та запобігає утворенню подразнень.
  • Капрінова кислота підтримує здоров'я шкіри та волосся, діючи як природний кондиціонер.
  • Олеїнова кислота – ненасичена жирна кислота, яка сприяє зволоженню шкіри та збереженню її пружності.
  • Лінолева кислота допомагає відновлювати бар'єрні функції шкіри.
  • Вітамін Е – природний антиоксидант, який захищає шкіру від пошкоджень, спричинених вільними радикалами, і сприяє загоєнню ран.

Догляд за обличчям

Кокосова олія є ефективним натуральним засобом для догляду за шкірою обличчя, завдяки своїм зволожувальним, антимікробним та антиоксидантним властивостям.

Вона глибоко проникає в шкіру, допомагає утримувати вологу в клітинах, зберігає еластичність. Дуже корисна для сухої та схильної до лущення шкіри.

Завдяки своїм антибактеріальним властивостям, кокосова олія допомагає боротися з бактеріями, що викликають акне, зменшує запалення та заспокоює подразнену шкіру.

Кокосова олія також легко розчиняє водостійкий макіяж і при цьому дбайливо доглядає за шкірою. Достатньо нанести невелику кількість олії на ватний диск і обережно зняти макіяж з обличчя та очей. Після цього потрібно змити залишки теплою водою і нанести додатково очищувальний засіб.

Кокосову олію можна використовувати для живлення шкіри навколо очей. Вона допомагає зменшити темні кола й набряки.

Високий вміст антиоксидантів, зокрема вітаміну Е, допомагає боротися з ознаками старіння, зморшками та дрібними лініями.

 

Догляд за волоссям

Кокосова олія – засіб №1 для зволоження та зміцнення волосся. Вона проникає в структуру волосся, забезпечуючи глибоке зволоження та живлення. Також допомагає відновити природний блиск і м’якість, особливо якщо воно сухе або пошкоджене.

Регулярне використання кокосової олії допомагає зміцнити волосся, зменшити ламкість та запобігти утворенню посічених кінчиків.

Крім того, кокосова олія сприяє росту волосся, зміцнює корені та покращує стан шкіри голови. Вона забезпечує живлення волосяних фолікулів та покращує кровообіг, що сприяє здоровому росту волосся.

Завдяки своїм зволожувальним та антимікробним властивостям, кокосова олія допомагає боротися з лупою та сухістю шкіри голови. Вона заспокоює подразнення та зменшує свербіж.

Кучеряве та пористе волосся олія кокоса зробить більш слухняним, гладким та полегшить процес розчісування.

 

Догляд за тілом

Як ти вже встигла помітити, кокосова олія – досить універсальний засіб. Вона підходить для всіх типів шкіри, яка потребує зволоження, додаткового захисту та відновлення. Вона швидко вбирається, залишаючи шкіру м'якою та гладкою, без відчуття жирності. Олія глибоко проникає в шкіру, допомагає утримувати вологу і запобігає сухості.

Завдяки своїм антибактеріальним та протизапальним властивостям, кокосова олія може заспокоїти шкіру, схильну до подразнень, висипів або почервонінь. Вона сприяє загоєнню дрібних ушкоджень та запобігає інфекціям.

Кокосову олію часто використовують для масажу. Вона забезпечує хороше ковзання, при цьому глибоко зволожує та живить шкіру. Крім того, її приємний аромат розслабляє та заспокоює.

Якщо в тебе суха шкіра в зоні ліктів, колін чи п’ят, тобі теж допоможе кокосова олія. Вона відновлює еластичність, зволожує та пом'якшує загрубілу шкіру.

Якщо ти полюбляєш натуральні пілінги, тоді бери кокосову олію як основу. Наприклад, натуральний цукровий або кавовий пілінг допоможе делікатно відлущити ороговілі клітини та зробить шкіру гладкою та сяйною.

Кокосова олія створює на шкірі захисний бар'єр, який допомагає утримувати вологу і захищає від шкідливих впливів навколишнього середовища, таких як вітер і холод. Це особливо корисно в холодні місяці.

Кокосова олія допомагає заспокоїти шкіру після гоління, зменшує подразнення та запобігає утворенню висипань.

 

Як правильно зберігати кокосову олію

Правильне зберігання допомагає зберегти корисні властивості та продовжити термін придатності кокосової олії.

Найкраще її зберігати при кімнатній температурі, яка не перевищує 24°C. Вона залишається твердою при температурі нижче 24°C і починає танути при вищих температурах, що є природним процесом і не впливає на її якість.

Світло може прискорити процес окислення олії, тому зберігай її в темному місці, наприклад, у шафі або на полиці, де немає прямого сонячного світла. Якщо олія знаходиться у прозорій банці, варто помістити її в непрозорий контейнер або просто уникати світла.

Волога може сприяти розвитку мікроорганізмів в олії, тому завжди використовуй суху ложку або шпатель, щоб набирати олію, і уникай потрапляння води в контейнер.

Кокосова олія має тривалий термін придатності, але з часом може почати втрачати свої властивості. Зазвичай, вона зберігає свої якості протягом 1-2 років. Однак, якщо ти помітила зміну аромату, кольору або текстури, це може бути ознакою того, що олія почала псуватися.

Влітку кокосову олію потрібно зберігати в холодильнику. У такому випадку вона стане твердою, і для використання її потрібно буде трохи підігріти.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована