Безкоштовна доставка в точки видачі!

Скраб чи пілінг: що краще для обличчя?

Скраб чи пілінг: що краще для обличчя?
Завантаження... 710 переглядів 3 хвилин читання
Скраб чи пілінг: що краще для обличчя?

Ексфоліація — твій мастхев у догляді за шкірою обличчя.Але з таким широким вибором продуктів, що обирати?

Ми влаштували батл скраби VS пілінги та з’ясували, що краще для твоєї краси. Ділимося корисною інфою у нашому блозі.
 

Перше питання, яке може тебе зацікавити — навіщо нам так часто проводити процедуру ексфоліації? Пояснюємо.
 

Наша шкіра дихає, змінюється з віком та регулярно оновлюється. До 30 років раз на місяць на заміну старим клітинам приходять нові. Після 30 це відбувається трохи рідше, приблизно раз на 1,5 місяці. Окрім віку на швидкість оновлення епідермісу впливають також генетичні, кліматичні фактори та робота сальних залоз.

Від регулярності та якості оновлення верхнього шару епідермісу залежить стан нашої шкіри: її колір, ширина пор, наявність чи відсутність чорних точок. Також ексфоліація прискорює регенераційні процеси, регулює відтік шкірного сала та насичує шкіру киснем.

Окрім того, ороговілі клітини мають здатність накопичуватися на епідермісі та змішуватись зі шкірним салом. Це утруднює транспортування корисних косметичних речовин в глибокі шари шкіри.

 

В чому різниця між скрабом та пілінгом?

Скраб — засіб для відлущення та розгладження, що використовується для регулярного догляду за шкірою. Його основні функції — видалення ороговілих клітин, розгладження шкіри та вирівнювання кольору обличчя.

Зазвичай скраб має кремоподібну чи гелеву консистенцію з додаванням абразивних частинок середнього розміру. Це можуть бути як натуральні, так і штучні компоненти. Наприклад, подрібнені горіхи, рисова пудра, часточки кавових зерен. Також скраби можуть робити на основі морської солі та тростинового цукру.

Під час нанесення скрабу на обличчя, ці тверді часточки “відшкрябують” з її поверхні ороговілі часточки. Якщо використовувати його неправильно, є ризик пошкодження живих клітин.

Є скраби з полімерними гранулами чи восковими кульками, що працюють більш делікатно, не травмуючи поверхню шкіри. Також у скрабах можуть бути присутніми натуральні олії, фруктові кислоти, екстракти рослин, квітів та глина.

Підбирати засіб для скрабування потрібно за типом шкіри та згідно з її станом на момент проведення процедури.

Пілінг теж допомагає усунути ороговілі часточки шкіри. Основу таких засобів складають АНА- та ВНА-кислоти, ферменти, целюлозні та нейлонові кульки, натуральні олії, екстракти рослин, вітаміни та Д-пантенол.

Секрет ефективності пілінгу в кислотах, що розчиняють шкірне сало та руйнують зв’язки між клітинами, що безболісно відлущують мертві клітини. Пілінг також може бути лазерним, механічним, ультразвуковим, хімічним тощо.

Пілінг так само обирається лише згідно з типом твоєї шкіри. Найкраще проконсультуватися зі спеціалістом. Проте такі види як пілінг-гомаж чи маски-пілінги підходять всім типам. Пілінги-лосьйони нагадують тонік та можуть використовуватися щоденно через незначну кількість активних речовин. Проте ми б не рекомендували використовувати їх володаркам сухої та чутливої шкіри. А пілінги у вигляді сироваток можуть знадобитися володаркам проблемної та старіючої шкіри.

 

І все ж таки — скраб чи пілінг?

Все залежить від стану шкіри.

Якщо в тебе жирна шкіра чи дуже щільний верхній шар шкіри, використовуй скраби. Якщо в тебе нормальна чи комбінована шкіра, використовуй м’які скраби з полімерними гранулами замість абразивних часточок.

Якщо в тебе чутлива, тонка та суха шкіра, кращим рішенням буде ензимний пілінг, що теж підходить майже всім типам шкіри.

Якщо тобі потрібно не поверхневе, а глибоке очищення — це точно про пілінг. Але обов’язково варто звернутися до спеціаліста, аби правильно обрати діючі речовини та не зашкодити таким “самолікуванням”.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована