Безкоштовна доставка в точки видачі!

Питання дня: як зволожувати повітря взимку

Питання дня: як зволожувати повітря взимку
Завантаження... 314 переглядів 2 хвилин читання
Питання дня: як зволожувати повітря взимку

З початком опалювального сезону багато хто стикається з проблемою сухості повітря вдома. Адже в той час, коли нормальний рівень вологості повинен бути у межах 45-60%, у багатьох домівках при відсутності зволоження він не перевищує 5-10%, що є катастрофічним для нашого організму.

Розповідаємо, які наслідки може спричиняти занадто сухе повітря та що з цим робити.

 

Чим небезпечний низький рівень вологості повітря для організму?

Очі. Вони є найпершим індикатором сухості повітря. Слизова ока пересихає та перестає виконувати свої захисні функції. Як наслідок, може виникнути синдром сухого ока.

Шкіра. Взимку шкіра і так потребує більшого зволоження, ніж восени, а з низьким рівнем вологості ця потреба збільшується. Якщо цього не робити, на шкірі зʼявиться лущення, почервоніння та мікротріщини. Також, сухість шкіри призводить до передчасного старіння.

Волосся. Сухість, ламкість, посічені кінчики — все це наслідки сухого повітря.

Органи дихання. Суха слизова оболонка носа може свідчити про наближення хвороби. Адже саме вологе середовище захищає від інфекцій. Також, сухість слизової може призводити до носових кровотеч та розвитку хронічного нежитю.

 

Як визначити рівень вологості у кімнаті?

Найпростіший спосіб — це придбати гігрометр, але виміряти рівень вологості можна й іншими методами.

Помісти стакан з водою у холодильник, тримай його там, допоки температура рідини не опуститься до 3-5 °C. Дістань склянку і постав її у кімнаті якомога далі від батарей. Спостерігай за поверхнею склянки протягом 5 хвилин. Результат визначаємо таким чином:

1. Якщо стінки склянки спочатку запітніли, а через 5 хвилин висохли — повітря у кімнаті сухе;

2. Якщо через 5 хвилин склянка залишилась запітнілою — вологість середня;

3. Якщо на стінках склянки з'явилися струмки води — вологість підвищена.

 

Як підвищити та контролювати рівень вологості вдома?

1. Придбай зволожувач повітря. В ідеалі, щоб він був з вбудованим гігрометром та мав декілька режимів. Зволожувачі бувають трьох типів: традиційні — зволожують повітря за допомогою «холодного» випаровування, парові — за принципом роботи нагадують електрочайник, ультразвукові — найбільш сучасні, але потребують більш ретельного догляду. Детально досліди це питання перед покупкою, щоб знайти свій ідеальний зволожувач;
2. Повісь на батарею мокрий рушник. При нагріванні від батареї, тканина буде віддавати вологість повітрю. Мінус такого методу — часта заміна вологої тканини;

3. Розстав місткості з водою по квартирі. Важливо поставити їх саме біля джерел тепла. Головне, не забувай регулярно змінювати воду та мити місткості;

4. Поповни колекцію кімнатних рослин. Адже домашні рослини не лише зволожують повітря, а й іонізують його. Деякі також добре очищають і дезінфікують. Найбільше вологи віддають такі рослини: нефролепіс (кімнатна папороть), фікус, драцена, гібіскус;

5. Роби вологе прибирання регулярно. Тут все просто — вода, яка залишилася на поверхнях, поступово випаровуватиметься і потроху зволожуватиме повітря. Приємним бонусом стане чистота.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована