Безкоштовна доставка в точки видачі!

Питання дня: як користуватися безсульфатним шампунем?

Питання дня: як користуватися безсульфатним шампунем?
Завантаження... 2026 переглядів 3 хвилин читання
Питання дня: як користуватися безсульфатним шампунем?

У тебе теж при виборі шампуню для волосся голова йде обертом? Якщо так, то це не дивно! Адже на полицях магазинів зараз що тільки не зустрінеш: сухі, тверді, для різних типів волосся та шкіри голови. А як щодо безсульфатних? Розповідаємо детальніше, що являють собою такі шампуні, кому підійдуть та як їх використовувати.

 

Що таке безсульфатний шампунь?

Як і будь-який інший шампунь, засіб без сульфатів насамперед виконує функцію очищення шкіри голови та волосся. Основна особливість полягає у тому, що він робить це делікатно, мʼяко та без руйнівного впливу на захисний барʼєр шкіри голови.

Безсульфатні шампуні для волосся містять аналоги сульфатів — природні поверхнево-активні речовини, які отримують переважно з жирних кислот кокосового горіха. Їх існує велика кількість, але деякі особливо популярні серед виробників косметики саме через хороше поєднання один з одним, що дозволяє знайти золоту середину між очищенням «до скрипу» і делікатним впливом.

Зазвичай про те, що шампунь не містить сульфати виробники самі пишуть на упаковці, але якщо ти хочеш впевнитись у цьому на 100%, шукай такі компоненти у складі:

  • Decyl Glucoside
  • Cocamidopropyl Betaine
  • Lauramidopropyl Betaine
  • Sodium Cocoyl Isethionate
  • Sodium Lauryl Glucose Carboxylate
  • Coco Glucoside

 

Правила використання безсульфатних шампунів

1. Не змивай шампунь з голови одразу

Шампунь потрібно спінити та обов'язково залишити на волоссі на 1-2 хвилини, бо його очищувальні компоненти діють повільніше і м'якше, ніж у сульфатного шампуню. Якщо ти змиєш шампунь одразу, то він просто не встигне якісно очистити шкіру голови.

2. Обовʼязково мий голову двічі

Фактично, це продовження попереднього пункту. Бо, навіть, якщо ти не користуєшся засобами для стайлінгу, безсульфатному шампуню потрібно більше часу, щоб очистити шкіру голови. Не нехтуй цим правилом, воно допоможе уникнути накопичення жирів та силікону на волоссі.

3. Не відмовляйся від сульфатного шампуню назавжди
Так, постійне використання шампуню з сульфатами може спричинити неприємні наслідки, але повністю відмовлятись від нього не варто. Адже якщо постійно використовувати лише безсульфатний засіб, шкіра голови може бути неякісно очищена. Щоб знайти баланс у цій ситуації, можна користуватись сульфатними та безсульфатними шампунями по черзі.

 

Переваги безсульфатних шампунів

  • Безсульфатний шампунь — твій найкращий друг після фарбування волосся. Адже сульфатні засоби будуть інтенстивніше та швидше змивати фарбу;
  • Безсульфатні шампуні можуть впливати на стан волосся. Якщо регулярно користуватись таким шампунем, волосся стане менш пухнастим, а структура більш гладкою;
  • Так само як і з фарбуванням, щоб якомога довше зберегти ефект від різноманітних косметичних процедур (наприклад, кератинове відновлення чи ботокс для волосся) — варто користуватись лише безсульфатним шампунем;
  • Як бонус — безсульфатні шампуні здатні підживлювати волосся корисними речовинами при постійному використанні.

 

Недоліки безсульфатних шампунів

  • Безсульфатні шампуні набагато гірше змивають залишки стайлінгових засобів, ніж сульфатні. Тому якщо ти фанатка укладки з ідеальною фіксацією — використовуй безсульфатний шампунь лише у дні, коли не робиш її;
  • Якщо у тебе є лупа на шкірі голови — безсульфатні засоби також не твій вибір. Адже вони не в змозі впоратися з цією проблемою. У такому випадку краще проконсультуватися з трихологом, щоб підібрати лікувальний шампунь;
  • Безсульфатні шампуні погано піняться, тому є ймовірність, що власницям густого довгого волосся доведеться витратити в рази більше засобу, ніж зазвичай;
  • Після перших разів миття голови безсульфатним шампунем, ти можеш помітити відсутність звичного обʼєму. Не поспішай засмучуватись та відкладати шампунь якомога далі. Адже твоєму волоссю потрібно близько місяця, щоб звикнути до безсульфатних засобів.

 

У яких випадках варто віддати перевагу безсульфатним шампуням?

1. Подразнена шкіра голови

У такому випадку глибоке очищення сульфатними шампунями лише нашкодить.

2. Кучеряве волосся
Такому волоссю потрібне більш ніжне та зволожувальне очищення для формування завитка, а сульфатні шампуні навпаки руйнують його структуру.

3. Жирне та ламке волосся, суха шкіра голови та свербіж

Безсульфатні шампуні не подразнюють шкіру голови, тому чудово підійдуть у таких випадках.

4. Фарбоване волосся

Сульфати відкривають лусочки волосяної кутикули, через це будь-яка фарба швидко змиється.

5. Пухнасте волосся

Засоби без сульфатів підійдуть такому волоссю, бо вони зберігають кератин і не відкривають волосяні лусочки.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована