Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Разом з похолоданням приходять і сезонні застуди та вірусні інфекції, які часом руйнують всі плани, вкладаючи нас у ліжко. Ми щоденно чуємо з медіа, що найкращі ліки — це міцний імунітет.
Поговоримо про те, як працює імунітет та розповімо про 10 дієвих способів його зміцнення.
Що таке імунітет та як він працює
Імунітет — це система органів, клітин і біологічних реакцій, які працюють разом для захисту організму від вірусів, бактерій, грибків та інших мікробів, а також від аномальних клітин та інших шкідливих речовин. Він є своєрідним оборонним механізмом, який постійно працює задля збереження нашого здоров'я.
Імунітет поділяється на дві головні групи: вроджений та набутий. Вроджений імунітет — це перший захист, який активується відразу після контакту зі шкідливими агентами. Це здатність організму миттєво реагувати на інфекції.
Набутий імунітет — це складніша система, яка формується після контакту з конкретним патогеном чи після вакцинації. Ця частина імунної системи може розпізнавати та запам'ятовувати конкретні агенти, що дозволяє організму ефективніше боротися з повторними інфекціями. Саме на набутий імунітет ми й можемо повпливати та зміцнити його.
10 порад, які допоможуть зміцнити імунітет
Імунітет відіграє головну роль у захисті організму від різноманітних хвороб та інфекцій. Міцний імунітет — це запорука нашого загального фізичного та психічного добробуту.
Спеціально для тебе ми підготували 10 простих способів, які допоможуть зміцнити імунітет та збільшити рівень стійкості до хвороб.
Збалансована дієта
Твій раціон — це левова частка корисних компонентів, які потрапляють до твого організму. Тому додавай у щоденний раціон фрукти, овочі, ягоди, рибу та інші продукти багаті на вітаміни та мінерали.
Регулярна фізична активність
Рух — це не лише засіб для підтримки фізичної форми, але і чудовий спосіб підтримувати імунітет. Науково доведений факт: люди, які ведуть активний спосіб життя, хворіють на сезонні захворювання в рази рідше. Навіть короткі щоденні прогулянки можуть значно покращити твою стійкість до хвороб.
Вітамін D
Його також називають вітаміном сонця. Вітамін D необхідний для нормального функціонування нашого організму, а його нестача робить імунну систему вразливою.
Вітамін D виробляється нашою шкірою під час перебування на сонці, а також його можна отримати з продуктів, наприклад, жирні види риби, яйця чи молочні продукти.
Здоровий сон
Якісний сон відіграє важливу роль у відновленні та підтримці імунітету. Намагайся спати принаймні 7-8 годин на ніч, щоб твій організм міг відновити себе.
Намагайся перед сном медитувати, читати книги та відволікатися від гаджетів. Це допоможе швидко заснути та спати міцно.
Стресостійкість
Тривалий стрес негативно впливає на імунну систему, роблячи організм більш вразливим до хвороб. Розуміння цього взаємозв'язку та впровадження стратегій для зниження стресу є важливим для підтримки імунітету та збереження загального здоров'я.
Саме стрес призводить до зменшення вироблення антиоксидантів в організмі, які захищають клітини від пошкоджень та підтримують імунну систему.
Здорова мікрофлора кишківника
Мікрофлора є дуже важливою для підтримки імунної системи, тому потрібно дбати про її підтримку.
Користь принесуть кисломолочні продукти, такі як йогурт та кефір. Додатково можна підтримувати мікрофлору вживаючи пробіотики.
Антиоксиданти
Антиоксиданти цінні не тільки для шкіри, а й всього організму та імунної системи. Ягоди та чорний чай мають бути у твоєму раціони, адже це цінне джерело антиоксидантів. Вони допомагають захищати клітини від пошкоджень.
Гідратація
Не менш важливим є питний режим та забезпечення всього організму достатньою кількістю рідини. Вода допомагає виводити токсини з організму через сечовидільну та лімфатичну системи. Це важливо для підтримки ефективної роботи імунної системи.
Крім того, достатня гідратація покращує циркуляцію крові, що важливо для транспорту білих кров'яних клітин та антиоксидантів до місць запалення та інфекцій.
Вода в нашому організмі також допомагає утримувати слизові оболонки у носі, горлі та роті вологими, саме це не дозволяє збудникам інфекцій потрапляти до організму.
Відсутність шкідливих звичок
Паління та велика кількість алкоголю можуть пригнічувати імунну систему. Також вони призводять до розвитку хронічних захворювань та порушення захисних функцій організму.
Регулярні медичні огляди
Краще попередити, ніж лікувати! Регулярні медичні огляди дозволяють вчасно виявляти порушення роботи організму та лікувати захворювання на початковому етапі.