Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Усі ми хочемо красиву, молоду та сяючу шкіру. Але часто не знаємо, що у косметиці за це відповідає ретинол. А тим паче, що це таке та як він діє.
Насправді ж, важко уявити сучасний б’юті-світ без ретинолу. Адже він обіцяє вирішити ледь небудь-яке завдання. Тому сьогодні детально розказуємо про те, що таке ретинол, та як його використовувати з розумом.
Спочатку розберемося, що ж таке ретинол?
Це одна з жиророзчинних форм вітаміну А. Відповідає за оновлення клітин в організмі та вироблення колагену. У косметології використовується для підтримки здорового виду шкіри, лікування вугрового сипу, розгладження зморшок та зменшення ознак фотостаріння.
До речі, це перший вітамін, що був відкритий вченими. Одразу стало зрозуміло, що без нього неможливий розвиток та нормальна робота організму. Адже він виконує більш як 20 (!) функцій в організмі. Часто його називають «гормоноподібним» вітаміном. Усе через те, що він діє безпосередньо на рецепторний апарат клітин. Так само як і гормони.
Цей інгредієнт є достатньо потужним та потребує особливого підходу. Наприклад, не можна використовувати креми з ретинолом цілий рік (краще лише восени), а під час використання важливо не забувати наносити засоби з SPF-фільтром.
Як працює ретинол?
Після нанесення, він переходить в активну форму, яка називається ретиноєва кислота. Саме вона впливає на шкіру.
Цікаво, що сам по собі ретинол нестабільний. Щойно він контактує з повітрям, миттєво окислюється та втрачає всі свої властивості. Тому у чистому вигляді його не використовують. Аби зберегти основні функції компоненту, доводиться йти на хитрощі.
Наприклад, переводити компонент у форму пальмитату ретинолу. Його поміщають у мікрокапсули та поєднують зі стабілізуючими молекулами. Чим більше додаткових молекул приєднано до ретинолу, тим більше він протримається «на повітрі». З недоліків — кожна нова молекула робить ретинол менш активним.
Дія ретинолу на шкіру
Вважається чарівним зіллям, адже швидко вирішує безліч задач. Маючи невелику молекулярну масу, він легко проникає в шкіру на клітинному рівні. Впливає не лише на поверхню шкіри, а й на глибші шари епідермісу.
Серед корисностей ретинолу:
Коли користуватися ретинолом?
25 років — ідеальний вік для введення ретинолу у свій щоденний догляд. Тобто тоді, коли з’являються перші ознаки ураження сонцем та перші зморшки. Для більшості людей, це проміжок з 20 до 30 років.
Навіть, якщо ти не встигла додати ретинол до свого догляду у 25 — не переймайся. Це можна зробити й після 30.
Протипоказання
Головні протипоказання — онкологічні захворювання. Також не варто використовувати креми з ретинолом вагітним жінкам. Звичайно, препарати з занадто високим вмістом вітаміну А можна знайти лише в аптеках. У будь-якому випадку, перед використанням, варто проконсультуватися з косметологом.
Крім того, вітамін А може викликати алергію. Тож варто провести тест на реакцію в зоні зап’ястку. Особливо, для людей із чутливою шкірою.
Засіб варто наносити на ніч, а вдень використовувати SFP-захист (30 та вище), адже засоби з ретинолом підвищує чутливість шкіри до ультрафіолету. Інакше, не уникнути пігментних плям.