Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Здається, що епоха міцелярної води близька до палеоліту. Але ні, насправді, ми не так вже й давно знайомі. Першу міцелярку випустили ще у 1995 році. А світ про неї дізнався у 2015 — коли Garnier створили свою першу міцелярну воду Skin Naturals і гучно заявили, що це очищувальний засіб, який підходить абсолютно всім. А ще написали фразу, що викликає суперечки у косметологів уже багато років — «можна не змивати». І тут вони трохи злукавили — далі у статті пояснюємо, чому.
Звідки назва
Усе просто — в основі засобу поверхнево-активні речовини, що поетично називаються «міцели». Вони складаються з «голови», що поглинає воду, і «хвоста», який зв'язує жири. Міцели притягують до себе жир, частинки бруду і макіяжу. Це пояснює, чому міцелярну воду радять використовувати для очищення свіжих плям на взутті та одязі. Тож, коли зустрінете такий лайфхак — не лякайтеся і не думайте, що то якась хімічна зброя. Усе працює так, як і має.
Які бувають типи міцелярок
Міцелярна вода на основі полоксамерів
Міцелярна вода GARNIER Skin Naturals для всіх типів шкіри |
Двофазна міцелярна вода L'Oreal Paris для всіх типів шкіри |
*Це не означає, що так можна робити регулярно. Якщо лишити засіб на обличчі декілька разів —нічого не станеться, але якщо взяти це за звичку, ПАРи спровокують сухість і зневоднення. Адже, нагадуємо, що ви лишаєте на шкірі речовини, які поглинають жир і притягують воду. А це далеко не завжди їй потрібно. Крім того, це заважатиме роботі іншої доглядової косметики.
Міцелярна вода з екоскладом:
Міцелярна вода для всіх типів шкіри Family Doctor |
Міцелярний тонік Зелена Аптека |
Міцелярна вода на основі PEG
Міцелярна вода MicellAIR для жирної шкіри NIVEA |
Міцелярна вода для всіх типів шкіри NATURE.med |
*не бійтесь слова «консерванти». Це лише речовини, які продовжують термін життя косметики/продуктів. І вони не завжди складні й погані: наприклад, сіль — теж консервант.
Чи може бути міцелярна вода тоніком?
Sorry, but no. Як би нам того не хотілося, міцелярна вода не може замінити собою все. Це суперечить її природі й логіці. Пояснимо детальніше: тонік вирівнює гідроліпідний баланс. Тобто, у процесі очищення (гелем/міцелярною водою/пінкою) ви забираєте з дерми не тільки бруд, а й жири (ліпіди). Шкіра лишається чистою, але беззахисною. Завдання тоніка — відновити захисні властивості й підготувати шкіру до крему.