Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Важливість антибактеріального прибирання ніколи не ставилася під сумнів. І вже другий рік поспіль це є особливо актуальною темою.
Які бувають антибактеріальні засоби? З чого вони складаються? Та як їх використовувати? Про все це у нашій нові статті.
Головною класифікаційною ознакою антибактеріальних засобів є тип біологічно-активної речовини, що входить до його складу. Так можна виділити:
· хлоровмісні засоби
Вони ефективні проти різних бактерій, грибків та вірусів, доступні в рідкій та гранульованій формі, не втрачають своїх властивостей у жорсткій воді.
Проте у них є й недоліки. Наприклад, зі збільшенням рН середовища їх ефективність знижується. Вони втрачають активність, якщо зберігаються під прямими сонячними променями.
Їх не варто використовувати на кухні, адже потрапляння хлору у їжу може бути небезпечним. Так само не варто такими засобами мити вікна, адже хлор роз’їдає дерев’яні та пластикові рами.
А от для чищення поверхонь у ванній кімнаті такі засоби будуть ідеальними. Вони допоможуть видалити вапняні відкладення та інші забруднення на кахелі.
· йодовмісні засоби
Використовуються для очищення та дезінфекції різних поверхонь та обладнання. Варто бути обережними з використанням на пластику, адже він може залишати жовті плями. Ефективні навіть у жорсткій воді.
До їхніх недоліків можна віднести слабку ефективність при низьких температурах та невисоку активність проти спороутворювальних бактерій.
· засоби з вмістом амонієвих сполук
Використовують для обробки підлоги, стін, меблів та побутових приладів. Мають відмінні антимікробні властивості та утворюють захисну плівку на обробленій поверхні.
До їхніх переваг належать: відсутність кольору та запаху, токсичності та небезпеки для шкіри.
· засоби на основі кислот
Вважаються найбезпечнішими. Їх використовують в ополіскувальних та дезінфікуючих сумішах. Найчастіше використовуються такі органічні кислоти як оцтова та молочна. Присутність цих кислот дозволяє позбавитись від залишків інших мийних засобів.
Засоби з високим вмістом кислот не підійдуть для очищення акрилових ван, бо вони руйнують її верхній шар.
· спиртовмісні засоби
Найчастіше використовуються з метою дезінфекції. Ефективно очищують поверхні та швидко випаровуються.
· органічні засоби
Зазвичай не містять хлору, поверхнево-активних речовин та віддушок. У складі присутні лише природні антисептики та безпечні компоненти. Стають усе більш популярними.
Перед використанням дезінфікуючих засобів необхідно ретельно очистити поверхню від забруднень. Якщо цього не зробити, ефективність дезінфекції зменшується в рази.
Використовуючи антибактеріальні засоби, не забудь ознайомитися з інструкцією. Деякі засоби не можна одразу витирати з поверхні. Їх потрібно залишити на певний час аби досягти максимального дезінфікуючого ефекту.
Також деякі засоби можуть не працювати за залишковим принципом. Це значить, що їх не можна розподіляти ганчіркою по поверхні, а потрібно нанести сам засіб на всю поверхню.
І пам’ятай, що не варто змішувати мийні засоби один з одним. Адже компоненти у їхньому складі можуть вступати в хімічні реакції один з одним та ставати токсичними.
Варто знати, що для різних поверхонь потрібна різна форма мийного засобу.
· для скла та дзеркал варто використовувати рідкі засоби та спреї;
· для ванни та туалету — м’які неабразивні засоби;
· для керамічних раковин — паста чи м’який порошок;
· для раковин із нержавіючої сталі — гель чи рідкий засіб;
· для акрилових чи емальованих ванн — крем чи гель;
· для кухонних поверхонь — рідкий засіб, спрей чи гель;
· для кахелю — кремові чи рідкі засоби;
· для меблів — поліроль (спрей або рідкий засіб).