Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Парфумерія – це складне мистецтво, яке виникло понад 4000 років тому. Воно захоплює та чарує своєю витонченістю. Процес створення парфумів пройшов шлях від найпростіших до сучасних складних композицій. Спочатку їх використовували для особистих насолод, в обрядах та релігійних процесіях.
Вже у Стародавній Греції та Римі їх виготовляли шляхом дистиляції. Так отримували більш чисті та стабільні інгредієнти. Аромати використовували для тіла, одягу, будинків та гробниць, але дозволити їх могли собі не всі.
В Середньовіччі парфумерія набула популярності в перській та арабській культурі. Вони виготовлялися у великих масштабах та популяризувалися. В деяких країнах, до речі, в той час були заборони на використання парфумів. Через це культура парфумерії почала частково занепадати.
В XV-XVII ст. парфумерія стала частиною життя аристократії. Есенції та ароматичні масла активно виготовлялися та мали надзвичайний попит. Італійці в цей період вийшли на принципово новий рівень – почали створювати ароматичні композиції.
Пізніше з'явилися парфумерні будинки, такі як Guerlain, Chanel та Dior, а також з'явилися іменовані бренди. Асортимент постійно розширювався та поповнювався. А нині вже складно уявити свій образ без аромату, який підкреслює особистість, характер та робить тебе особливою.
Чим парфуми відрізняються від туалетної та парфумованої води?
У світі ароматів і парфумерії існує безліч термінів, які можуть заплутати навіть досвідчених шанувальників парфумів. Один і той же аромат може бути представлений у різних форматах, таких як парфуми, туалетна вода і парфумована вода. Ці терміни не просто вказують на різну концентрацію аромату, але й мають вплив на тривалість та інтенсивність його розкриття на шкірі. Розберемось детально.
Парфуми – це продукти з найбільш концентрованим та інтенсивним ароматом. Він містить найвищий відсоток ароматичних масел (зазвичай понад 20-30%) і має найтриваліший ефект. Залишається на шкірі від 6 до 12 годин, а іноді й більше. Порівняно з іншими продуктами, аромат у формі парфуму буде коштувати найдорожче.
Туалетна вода – це найпоширеніший, найпопулярніший та найдешевший формат аромату. Туалетна вода має меншу концентрацію ароматичних масел – від 5% до 15%. Є легшою, ніж парфуми. Тримається на шкірі від 3 до 6 годин, тому розпилювати такий продукт потрібно частіше.
Парфумована вода є компромісом між парфумами й туалетною водою. Вона містить від 10% до 20% ароматичних масел, що робить її більш стійкою ніж туалетна вода. Аромат парфумованої води може залишатися на шкірі від 4 до 8 годин.
Класифікація ароматів
Протягом тисячоліть було створено безліч різноманітних парфумерних композицій. За спільними характеристиками та нотами ароматів було розроблено спеціальну класифікацію.
Як вибрати парфуми?
Вибір парфумів залежить від особистих уподобань, смаку та настрою.
Щоб знайти свій ідеальний аромат, спочатку визначся, яка категорія ароматів тобі подобається: квіткові, цитрусові чи, можливо, деревні. Щодо стійкості, то пам'ятай, що парфуми тримаються найдовше.
Спробуй розпилити аромат на зап’ястя. Цікаво, що кожен аромат на кожній людині розкривається по-різному. На це впливає хімічний склад шкіри. Після розпилення зачекай деякий час, дай аромату розкритися.
Зважай на сезонність. Для літа вибирай легкі та свіжі аромати. У холодні пори року можна використовувати більш насичені та складні композиції.
Звертайся до фахівців. Парфумери володіють надтонким нюхом та допоможуть тобі зробити вдалий вибір.