Безкоштовна доставка в точки видачі!

#DailyRoutine: захист від сонця восени

#DailyRoutine: захист від сонця восени
Завантаження... 88 переглядів 4 хвилин читання
#DailyRoutine: захист від сонця восени

Може здатися, що восени сонце стає менш агресивним, а насправді воно просто менш інтенсивне. Тому навіть у прохолодні дні твоя шкіра потребує захисту від ультрафіолету. 

Ми не втомлюємось повторювати, що шкіру потрібно захищати від сонячних променів весь рік. І сьогодні розкажемо про осінній захист, які засоби вибирати та як використовувати.

 

Що таке SPF і що означає число поруч?

Sun Protection Factor (SPF) – це показник того, наскільки добре сонцезахисний засіб захищає шкіру від UVB-променів, які викликають опіки. Число поруч із SPF вказує на те, наскільки довго ти можеш бути на сонці без ризику отримати сонячний опік. Наприклад, SPF 30 дозволяє залишатися на сонці приблизно в 30 разів довше, ніж без захисту, хоча це також залежить від типу шкіри та інтенсивності сонячного випромінювання.

Однак SPF не захищає від UVA-променів, які є основною причиною старіння шкіри та можуть проникати крізь хмари й навіть скло. Тому важливо вибирати засоби з широким спектром дії, які забезпечують захист від обох видів ультрафіолету.

 

Чи всім потрібен захист від сонця восени?

Сонце випромінює два види ультрафіолетових променів: UVA і UVB. Якщо інтенсивність UVB-променів, які викликають опіки, дещо зменшується восени, то UVA-промені діють однаково цілий рік. Вони глибше проникають у шкіру, викликають передчасне старіння, появу пігментних плям та можуть спричинити рак шкіри.

Захист від сонця важливий для всіх вікових груп. Починаючи з 6 місяців, діти, підлітки, дорослі та літні люди мають використовувати засоби з SPF щодня, щоб уникнути шкідливого впливу сонячних променів і запобігти наслідкам для шкіри.

Незалежно від типу шкіри, восени вона продовжує піддаватися впливу UVA-променів. Люди з темнішою шкірою, можливо, не отримують видимих сонячних опіків, але вони також схильні до фотостаріння та інших негативних наслідків від сонця.

Особливо важливо користуватися сонцезахисними засобами, якщо ти проводиш багато часу на відкритому повітрі або за кермом, адже UVA-промені проходять навіть через автомобільні вікна.

Загалом вікових обмежень щодо сонцезахисних засобів немає, оскільки ультрафіолетові промені завдають шкоди шкірі в будь-якому віці. 

Для дітей старших 6 місяців рекомендовано використовувати сонцезахисні засоби. Для малюків молодших 6 місяців краще уникати прямого сонячного світла, оскільки їхня шкіра дуже чутлива.

Дитяча шкіра ніжніша і більш вразлива до сонячних опіків. Більшість пошкоджень шкіри від сонця накопичується в дитинстві й підлітковому віці, що підвищує ризик розвитку раку шкіри в майбутньому.

У підлітковому віці шкіра все ще дуже чутлива до впливу ультрафіолету. Також це період, коли сонячні опіки можуть завдавати серйозної шкоди загальному стану шкіри. Тому теж рекомендуємо використовувати сонцезахисні засоби під час тривалого перебування на вулиці.

Для дорослих та літніх людей – це просто щоденний обов'язок. Дуже часто денні креми вже містять SPF-захист, але краще вибирати ті, які захищають від UVA і UVB- променів.

 

Який засіб вибрати та як його правильно наносити?

Восени сонячні промені продовжують негативно впливати на шкіру. Тому важливо вибрати сонцезахисний засіб, який захищає шкіру від цих променів, але з урахуванням сезонних змін. То на що варто звернути увагу?

Широкий спектр захисту

Вибирай засоби, які мають позначку "широкий спектр" (broad-spectrum). Це означає, що вони захищають від обох типів ультрафіолету – UVA та UVB. UVA-промені викликають передчасне старіння шкіри, а UVB – сонячні опіки.

SPF-30 або більше

В прохолодні місяці SPF-30 є достатнім для щоденного захисту шкіри. Такі засоби допоможуть захистити шкіру, навіть якщо ти проводиш багато часу на вулиці або за кермом.

Додаткове зволоження

Восени шкіра може бути схильною до сухості, тому шукай зволожувальні сонцезахисні креми, які одночасно забезпечують захист і зволоження. Наприклад, креми з гіалуроновою кислотою або гліцерином.

Фізичні фільтри

Якщо у тебе чутлива шкіра, віддавай перевагу засобам на основі фізичних фільтрів, таких як оксид цинку або діоксид титану. Вони рідше викликають подразнення і діють одразу після нанесення. 

Додатковий догляд

Восени можна вибирати сонцезахисні креми, що поєднують у собі функції догляду за шкірою, такі як зволоження, антиоксиданти (вітаміни C і E), що допомагають відновлювати шкіру після впливу ультрафіолету.

Як правильно наносити сонцезахисний засіб?

Для обличчя потрібно приблизно 1/3 чайної ложки сонцезахисного засобу. Для тіла – приблизно 30 мл (розміром з тенісну кульку). Більшість людей використовують недостатньо крему, що знижує ефективність захисту.

Якщо ти використовуєш хімічні фільтри, крем потрібно наносити за 15-30 хвилин до виходу на вулицю, щоб дати йому час для активації. Засоби з фізичними фільтрами діють одразу після нанесення.

Навіть восени сонцезахисний крем потрібно оновлювати, особливо після тривалого перебування на вулиці або при активних фізичних навантаженнях. Якщо ти використовуєш декоративну косметику, зверни увагу на пудри або спреї з SPF для зручного оновлення захисту.

Не забувай про ділянки, які часто ігноруються. Це губи, шия, вуха, руки та зона навколо очей. Для губ можна використовувати бальзами з SPF, а для рук – креми зі зволожувальними компонентами та захистом від сонця.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована