Безкоштовна доставка в точки видачі!

#DailyRoutine: догляд за пористим волоссям

#DailyRoutine: догляд за пористим волоссям
Завантаження... 758 переглядів 3 хвилин читання
#DailyRoutine: догляд за пористим волоссям

Кожна людина прагне мати ідеальне волосся: гладке, блискуче, міцне, еластичне та без посічених кінчиків. Але що ти скажеш про пористість? Часто ця проблема не дає можливості зробити досконалу укладку, а саме волосся виглядає далеко не ідеально.

Основними ознаками пористості є тьмяність, втрата пружності та еластичності, а ще з’являється специфічний хрускіт під час маніпуляцій з волоссям. Але не час засмучуватись! Правильний догляд за пористим волоссям може значно покращити його стан.

 

Визначаємо рівень пористості волосся

Давай спочатку розберемось, що ж таке пористість.

Отже, це властивість волосся вбирати вологу та утримувати її. Рівень пористості у кожного різний. Він залежить від структури самого волосся та здатності проникнення молекул води у зовнішній шар волосся. Чим вищий рівень пористості, тим більше вологи потрапляє та утримується в кутикулі волосся.

Всього існує три типи пористості:

Низька пористість. Волосся з низькою пористістю має закриту кутикулу, що знижує проникну здатність. Таке волосся зазвичай важко вбирає звичайні зволожувальні засоби. Воно часто може здаватись сухим та ламким на вигляд. Для догляду за таким волоссям варто використовувати легкі зволожувальні засоби, які не перевантажують волосся.

Середня пористість. Таке волосся має відкриту кутикулу. Волога потрапляє в середину та утримується. Таке волосся має гарний, здоровий вигляд. Воно є найлегшим у догляді. Для його ідеального вигляду достатньо періодично використовувати зволожувальні та живильні засоби.

Висока пористість. Це волосся, в якого кутикула сильно відкрита. Воно особливо вразливе до втрати вологи. Тому часто власниці такого волосся скаржаться на ламкість та сухість, а посічені кінчики є постійними супутниками життя. В рутинному догляді за волоссям з високим рівнем пористості постійно повинні бути зволожувальні та живильні засоби, які перешкоджатимуть втраті вологи.

 

Визначаємо рівень пористості

Визначити наскільки у твого волосся відкрита кутикула можна навіть в домашніх умовах. Ось кілька тестів:

  • Тест з водою. Занур волосся у воду. Спостерігай, як волосся реагує. Якщо воно швидко поглинає воду та стає важким, то воно має високу пористість. Якщо волосся потроху поглинає воду, то його пористість є середньою. Якщо волосся не поглинає воду або це відбувається дуже повільно, то воно має низьку пористість.
  • Тест з краплею води. Трохи схожий на попередній, але вже не доведеться мочити все волосся. Візьми окреме пасмо волосся та капни на нього краплю води. Спостерігай, як швидко вона висихає. Якщо крапля висихає швидко, то волосся має високу пористість. Якщо вода тримається на волоссі деякий час, то його пористість є середньою. Якщо вода майже не висихає або це займає багато часу, то волосся має низьку пористість.
  • Тест з розтягуванням. Спробуй розтягнути невелике пасмо волосся між пальцями. Якщо волосся легко розтягується та повертається в початкову форму, то його пористість є низькою. Якщо волосся має трохи меншу еластичність, але все ж розтягується та повертається в початкову форму, то його пористість є середньою. Якщо волосся розтягується, але не повертається в початкову форму або розривається, то його пористість є високою.

 

Основні причини пористості волосся

Важливо зазначити, що рівень пористості може змінюватись залежно від догляду за волосся. Ось основні фактори, які вливають на пористість:

  • Генетика;
  • Жорстка вода;
  • Часте сушіння волосся під високими температурами;
  • Хімічна завивка;
  • Косметичні засоби, які підходять твоєму волоссю;
  • Часте фарбування, особливо освітлення;
  • Неправильне розчісування.

 

ТОП 5 правил догляду за пористим волоссям

Власниці пористого волосся повинні більше ніж інші дбати про його стан. Ось правила, які допоможуть підтримувати нормальний стан твого пористого волосся:

  1. Зволоження. Використовуй зволожувальні шампуні та кондиціонери. Для інтенсивного зволоження в арсеналі мають бути маски та олії. Додатково можна використовувати ще зволожувальні спреї.
  2. Запобігай пошкодження. Стайлер для випрямлення або накручування є ворогами для твого волосся, тому уникай подібних процедур. Під час сушіння феном використовуй термозахист.
  3. Регулярні стрижки. Регулярне зрізання посічених кінчиків запобігати подальшому пошкодженню волосся по всій довжині, а також дозволяє волоссю виглядати здоровішим.
  4. Захист від УФ. Ультрафіолет ще більше збільшує пористість, тому ховай волосся від прямих променів або використовуй захисні засоби з SPF.
  5. Здорове харчування. Подбай про свій раціон. Він має бути багатий на білки, вітаміни та мінерали, які допоможуть підтримувати стан волосся.
Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована