Безкоштовна доставка в точки видачі!

Що краще — дезодорант чи антиперспірант? Правила вибору

Що краще — дезодорант чи антиперспірант? Правила вибору
Завантаження... 85 переглядів 3 хвилин читання
Що краще — дезодорант чи антиперспірант? Правила вибору

Як і будь-яку косметику, дезодоранти і антиперспіранти варто обирати зважаючи на особливості вашого організму і результату, який хочете отримати. Тож перед тим, як зайти у свій улюблений Prostor на розі, ви маєте чітко розуміти, що чекаєте від засобу: усунення запаху, блокування потовиділення, догляд за шкірою чи взагалі усе в купі? Інакше можна загубитися у рекламних обіцянках на стенді з доглядовою косметикою для шкіри під пахвами. Далі у матеріалі розбираємося, як визначити, що потрібно саме вам.

 

Чому ми взагалі пітніємо?

Насправді потовиділення — суперкорисна властивість нашої шкіри. Таким чином вона не дає організму перегріватися і підтримує здорову температуру тіла. Тобто це такий собі природний кондиціонер, який постійно рятує населення планети від теплового удару.

 

На шкірі є два типи потових залоз: еккринові і апокринові. Найбільше цих залоз зосереджено у зоні під пахвами. Еккринові залози охолоджують поверхню шкіри в спеку. А апокринові разом з пóтом виводять з клітин нашого організму жири і білки, які, потрапляючи на поверхню шкіри, вступають в реакцію з бактеріями і стають причиною виникнення саме того запаху, з яким ми боремося.

 

АНТИПЕРСПІРАНТИ

Що це?

Косметичні засоби, які обіцяють вам побороти активне потовиділення під пахвами. Бувають у формі спрею, роликові та “олівці”.

 

Як працює?

Пори шкіри являють собою «кратер». Солі алюмінію, що містяться в усіх антиперспірантах, розташовуються по його кромці, звужуючи її, але не закриваючи до кінця. Таким чином солі частково блокують потовиділення і піт не потрапляє на поверхню шкіри.

 

Чи потрібно це вам?

Тут важливо розуміти, що причина неприємного запаху не у поті, а у бактеріях, які активно починають розмножуватися у вологому середовищі. Сам по собі піт взагалі ніяк не пахне. Тож і блокувати потовиділення варто лише тим, у кого потові залози працюють настільки активно, що причиною дискомфорту стає не лише запах, а й плями на одязі.

 

Як зменшити надмірну пітливість?

Допомогти працювати своєму антиперспіранту можна за допомогою невеличкої дієти та одягу:

  • уникайте гарячої їжі і страв великим вмістом спецій і солі;
  • обирайте одяг та постільну білизну з “дихаючих” тканин: бавовни, льону, шовку, віскози та інших. А от синтетику краще відкласти до менш пітливих часів.

 

ДЕЗОДОРАНТИ

Що це?

Гігієнічні косметичні засоби, які обіцяють вам “прибрати запах поту”.

 

Як працює?

Дезодоранти вважаються легшим косметичним засобом. Бо вони не блокують потовиділення, а за допомогою антибактеріальних компонентів, нейтралізують запах від діяльності бактерій.

 

Чи потрібно це вам?

Так, якщо проблеми з надмірним потовиділенням у вас немає і завдання догляду — усунути неприємний запах.

 

Окей, але що робити, якщо шкіра під пахвами дуже чутлива?

Перше, що радять у такому випадку — обирати дезодоранти і антиперспіранти без спирту. Адже він пошкоджує захисний бар’єр шкіри і вона реагує буквально на все. Якщо ця порада не спрацювала, можна спробувати натуральний догляд на основі алуніту — мінералу, який має антибактеріальні властивості.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована
Даша Литвин
Завантаження...
Особисто я надаю перевагу антиперспірантам. Так як маю дуже активне потовиділення. Про дезодоранти читала у статті на https://save24.me/insurance , їх властивостей блокувати лише неприємний запах, для мене не вистачає.
Андрій Світий
Завантаження...
Потовиділення дуже важлива функція тіла для здоров я внутрішніх органів і використання антиперспірантів може з часом знищити ваше здоров я.