Cashback тепер і на інтернет покупки

Чекліст: помилки у догляді за комбінованою шкірою

Чекліст: помилки у догляді за комбінованою шкірою
Завантаження... 1112 переглядів 4 хвилин читання
Чекліст: помилки у догляді за комбінованою шкірою

Ми всі різні, зокрема й наша шкіра, але ми всі хочемо зберегти її молодою, здоровою та красивою. Головне правило на цьому шляху — вибирати догляд відповідно до типу та потреб шкіри. Розберемо детально ознаки комбінованої шкіри та основні правила догляду, щоб не допускати банальних помилок, які можуть негативно вплинути на стан шкіри.

 

Ознаки комбінованої шкіри
Комбінована шкіра — це той тип шкіри, який поєднує в собі риси жирної та сухої (чи нормальної) шкіри на різних ділянках обличчя. 

Основні ознаки:

Зони жирної шкіри

Зазвичай Т-подібна зона — лоб, ніс і підборіддя, мають схильність до надмірного виділення себуму. Шкіра в цих частинах може бути блискучою, жирною і схильною до появи вугрових висипів.

Сухі ділянки

Інші зони обличчя, як-от щоки й лоб, можуть бути сухими або нормальними. Сухі ділянки комбінованої шкіри схильні до лущення, появи подразнень і сухих плям.

Розширені пори

Шкіра в Т-зоні може мати розширені пори, що робить їх більш помітними.

Вугрові висипи

Через надмірну роботу сальних залоз в Т-зоні, комбінована шкіра може бути схильною до вугрових висипів і чорних цяток, особливо в зоні носа.

Нерівномірний тон

Шкіра комбінованого типу може бути нерівномірного кольору через різний рівень продукції себуму та вологи на різних ділянках обличчя.

Підвищена чутливість

Сухі ділянки комбінованої шкіри є більш чутливими до зовнішніх подразників, як-от агресивні косметичні засоби, сильний вітер чи палюче сонце.

Потреба в індивідуальному догляді

Основна особливість комбінованої шкіри — це необхідність в індивідуальному догляді для різних ділянок обличчя. Під час вибору косметичних засобів, враховуй потреби й особливості кожної зони.

 

ТОП 6 помилок у догляді за комбінованою шкірою

Комбінована шкіра — це тип шкіри, який може бути досить вимогливим у догляді. Вона поєднує в собі ознаки жирної й сухої шкіри, що потребує індивідуального підходу. Якщо ти не правильно доглядаєш за комбінованою шкірою, це може спричинити різні проблеми, як-от висипи, почервоніння чи сухість в окремих зонах. Розглянемо типові помилки, яких можна уникнути. 

Використання агресивних очищувачів

В асортименті магазинів ти знайдеш безліч засобів для очищення обличчя. Зверни увагу на склад та активні інгредієнти. Наявність агресивних хімічних компонентів може надмірно підсушувати шкіру. В результаті ти отримаєш сухість та лущення. Тому шукай засоби, які створені спеціально для комбінованої шкіри. Вони мають делікатний вплив та ефективно очищають від забруднення.

Пропуск зволоження

Багато людей з комбінованою шкірою вважають, що вони можуть обійтися без зволоження на жирних ділянках обличчя. Це поширена, але хибна думка. Навпаки, жирну шкіру потрібно зволожувати, щоб вона не стала ще більш жирною. Це може бути реакцією на втрату вологи.

Використання абразивних засобів для ексфоліації

Скраби з абразивними частинками для ексфоліації можуть пошкодити ніжну суху шкіру і спровокувати збільшення кількості себуму на жирних ділянках. Вибирай делікатні засоби для ексфоліації та використовуй їх не частіше одного-двох разів на тиждень.

Вибір косметичних засобів

Важливо вибирати косметику, яка призначена спеціально для комбінованої шкіри. Наприклад, засоби зі зниженим вмістом олій підійдуть для жирних ділянок, тоді як багаті зволожувачами будуть корисні для сухих ділянок.

SPF-захист

У будь-яку пору року і при будь-яких погодних умовах комбінована шкіра потребує захисту від сонця. Це стосується абсолютно всіх типів шкіри. Незахищена шкіра стає більш схильною до пігментації й передчасного старіння.

 

Корисні поради

Догляд за комбінованою шкірою вимагає уважності та індивідуального підходу до різних ділянок обличчя. Ось кілька корисних порад для тебе:

 • Використовуй ніжні очищувальні засоби без агресивних хімічних компонентів. Добре, коли вони спеціально розроблені для комбінованої шкіри.
 • Для T-подібної зони вибирай очищувачі, які містять саліцилову кислоту. Це допоможе зменшити кількість себуму та попередити появу вугрів.  
 • Вибирай м'які засоби для ексфоліації, без абразивних частинок, щоб видалити відмерлі клітини шкіри, але використовуй їх не частіше одного-двох разів на тиждень.
 • Застосовуй легкий зволожувач на жирних ділянках і більш потужний на сухих.
 • Вибирай косметику, призначену спеціально для комбінованої шкіри, яка містить активні інгредієнти для регулювання жирності й зволоження.
 • Завжди використовуй засоби з SPF для захисту від сонця.
 • Використовуй глиняні маски для очищення пор на жирних ділянках.
 • Не ігноруй тоніки. Вони допоможуть збалансувати pH шкіри й підготувати її до інших етапів догляду.
 • Уникай частого торкання обличчя, щоб уберегти шкіру від бруду і бактерій.
 • Ніколи не залишай макіяж на ніч, бо це може збільшити ризик виникнення вугрових висипань і шкодити здоров'ю шкіри.
 • Якщо ти помітила негативні зміни, звертайся до косметолога або дерматолога. Фахівці допоможуть підібрати потрібний догляд.
Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована
Ольга фортуна
Завантаження...
Дякую, стаття корисна, допомогла у підборі доглядової косметики