Безкоштовна доставка в точки видачі!

Чекліст: 5 продуктів, які ми помилково вважаємо здоровими

Чекліст: 5 продуктів, які ми помилково вважаємо здоровими
Завантаження... 706 переглядів 3 хвилин читання
Чекліст: 5 продуктів, які ми помилково вважаємо здоровими

Один із трендів сьогодення – це здоровий спосіб життя. Здорова їжа, регулярні тренування та прогулянки на свіжому повітрі, здоровий сон, беззаперечно, позитивно впливають на стан нашого здоров'я. Але чи все корисне те, що пропагується з різних інформаційних джерел?

Поговоримо про продукти, які багато хто помилково вважає корисними.


Фруктові соки

Так вже склалось, що більшість людей вважають фруктові соки здоровою альтернативою газованим напоям і часто підсаджують на них дітей ще з раннього дитинства. Однак це не зовсім про користь.

Фруктові соки, безумовно, мають свої переваги й можуть бути включені до раціону, але важливо розуміти їхній вплив на організм та споживати обмежено.

Фруктові соки містять багато вітамінів, особливо вітамін С, який допомагає зміцнити імунну систему та підтримує здоров'я шкіри. Вони також можуть бути джерелом різних мінералів, таких як калій та фолієва кислота.

Крім того, фруктові соки містять антиоксиданти, які захищають клітини від пошкоджень, запобігають запаленню та зменшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Проте, фруктові соки мають і низку недоліків.

Перш за все, цукор. Практично всі соки містять велику кількість природного цукру, що може призвести до збільшення рівня глюкози в крові та зайвої ваги, особливо при вживанні у великих кількостях. Від надмірної кількості цукру часто страждає й зубна емаль.

Під час процесу виробництва фруктових соків часто видаляються волокна, які важливі для здоров'я травної системи.

Корисними можуть бути лише свіжовижаті соки, в яких відсутні будь-які інші додаткові інгредієнти.


Гранола

Гранола – один з інстаграмних сніданків, який помилково вважається здоровим та корисним. Можливо хтось і стане на захист цього продукту та скаже про низький глікемічний індекс, високий вміст білка та волокон. Проте багато видів граноли містять велику кількість цукру та олії, що робить її калорійною і зовсім некорисною. Розгляньмо більш детально цей популярний продукт.

Цукор та солодка глазур у складі цього продукту негативно впливає на організм, особливо при регулярному споживанню у великій кількості. А наявність олій роблять її калорійною та шкідливою для нашого організму.

У складі граноли можуть міститись трансжири, які підвищують ризик серцево-судинних захворювань та появи інших проблем зі здоров'ям. Якщо вже й споживати цей продукт, то тільки після ретельного вивчення складу. 

Крім того, що гранола містить шкідливі речовини, вона має малу кількість корисних вітамінів чи мінералів.


Ізотонічні напої

Ізотонічні напої часто рекламуються як ідеальний спосіб відновлення рівноваги електролітів та гідратації після фізичних навантажень. Проте, існують деякі причини, чому вони можуть не бути найкращим вибором для підтримки  здоров'я.

Більшість ізотоніків містять велику кількість доданого цукру для покращення смаку та енергетичного впливу. Крім того, такі напої можуть містити штучні барвники, ароматизатори та консерванти, які є шкідливими для здоров'я при тривалому споживанні. Тому обов'язково вивчай склад.

Ці напої мають високий рівень калорійності, а тому їх не можна споживати великими порціями. Це може негативно вплинути на вагу. Щодо користі, то ізотоніки спрямовані на відновлення рівноваги електролітів, а не на надання харчової цінності. Рекомендуємо вживати ці напої лише після тривалого фізичного навантаження.


Безглютенові продукти

Безглютенові продукти стали дуже популярними серед людей, які мають целіакію або нетолерантність до глютену. Проте, ці продукти не є корисними для абсолютно всіх людей.

Почнемо з цукру, який додають, щоб компенсувати втрату смаку. Також безглютенові продукти містять штучні барвники, ароматизатори та консерванти, які не є корисними.

Білкові концентрати, крохмаль та глютенозамінники, які містяться у значній кількості в безглютенових продуктах є менш поживними, ніж природні аналоги.

І наостанок про низький вміст волокон у таких продуктах. Вони дуже важливі для здоров'я ШКТ та регуляції кишкового транзиту. Недостатнє споживання волокон призводить до проблем зі здоров'ям травної системи.


Злакові батончики 

Корисні батончики зовсім некорисні, адже містять цукор, трансжири та мають низьку харчову цінність.

У більшість злакових батончиків додають цукор, щоб отримати відповідну текстуру. Також в корисних батончиках ти запросто можеш знайти барвники та консерванти. Крім того, вони мають низький вміст поживних речовин, адже злаки проходять певну обробку перед споживанням.

Низький вміст волокон та білків в таких батончиках допомагає втамувати голод лише на невеликий проміжок часу, а це призводить до додаткових перекусів.  

На полицях магазинів великий вибір злакових батончиків, але знайти дійсно корисні дуже складно.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована