Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Захисний бар’єр шкіри — це її перша лінія оборони проти зовнішніх подразників, бактерій та втрати вологи. Його основна функція полягає у підтримці здорового балансу вологи, захисту від шкідливих речовин, а ще він забезпечує еластичність шкіри. Порушення захисного бар'єра призводить до сухості, подразнення, висипань і навіть передчасного старіння.
Сьогодні розкажемо, як відновити захисний бар’єр шкіри та зберегти її здоров’я.
Що таке захисний бар’єр шкіри та чому він важливий?
Захисний бар’єр шкіри — це верхній шар шкіри, який є її природним захистом від негативних впливів зовнішнього середовища. Він складається з рогового шару епідермісу та ліпідів. Останні виконують функцію «цементу», що утримує клітини разом.
Захисний бар’єр виконує кілька ключових функцій: захищає від втрати вологи, блокує проникнення шкідливих речовин, регулює баланс шкіри та покращує обмін речовин. Ліпіди запобігають випаровуванню води, зберігаючи шкіру зволоженою та еластичною. Також саме цей шар шкіри допомагає підтримувати оптимальний рівень pH, необхідний для правильного функціонування клітин.
Коли бар’єр пошкоджений, погіршується і стан самої шкіри. Через втрату вологи з'являється сухість та лущення. Також може виникнути синдром чутливої шкіри. Бар’єр стає тоншим, і шкіра гостро реагує на подразники.
Якщо захисний бар'єр не виконує повноцінно свою функцію, можуть з'явитися запалення та висипання. Шкіра стає беззахисною перед бактеріями, грибками та інфекціями.
І найприкріше — це передчасне старіння. Через втрату вологи й вплив шкідливих факторів утворюються зморшки та пігментація.
Чому захисний бар’єр шкіри пошкоджується?
Пошкодження захисного бар'єра шкіри може статися через зовнішні й внутрішні чинники. Вони впливають на ліпідний шар і клітини рогового шару, знижуючи їхню здатність зберігати вологу і відновлюватися.
Однією з частих причин пошкодження захисного бар'єра є агресивні косметичні засоби, які ми щоденно наносимо на шкіру і навіть не підозрюємо, що не допомагаємо, а шкодимо.
Часте використання скрабів та кислотних пілінгів може надмірно відлущувати верхній шар шкіри та пошкоджувати здорові клітини. Засоби з сульфатами (SLS, SLES) і високим вмістом спирту пересушують шкіру, змиваючи природні олії. Використання гарячої води під час вмивання також сприяє руйнуванню ліпідного шару.
Засоби з агресивними консервантами, ароматизаторами чи барвниками можуть викликати алергію та подразнення. А недостатнє використання зволожувальних засобів робить шкіру вразливою до пошкоджень.
Шкідливим є також вплив навколишнього середовища. Ультрафіолетове випромінювання руйнує ліпіди й клітини шкіри, що призводить до її зневоднення та подразнення. Вітер і мороз висушують шкіру, роблять її чутливою. А використання кондиціонерів та опалення в приміщеннях знижує рівень вологості, що спричиняє зневоднення шкіри.
Причиною пошкодження захисного бар'єра може стати стрес та недосипання. Хронічний стрес впливає на вироблення кортизолу, що порушує роботу шкірного бар’єра. Недосипання уповільнює регенерацію шкіри, а тому шкіра стає дуже чутливою.
Щоб зберегти оптимальний захисний бар'єр важливо також контролювати свій раціон та забезпечувати організм необхідними вітамінами та мінералами. Наприклад, дефіцит омега-3 й омега-6 жирних кислот, вітамінів A, C, D і E знижує здатність шкіри до відновлення.
І не забувай про вікові зміни. З часом вироблення ліпідів шкірою сповільнюється, тому бар’єр стає тоншим і менш стійким до впливу зовнішніх чинників.
Як відновити захисний бар’єр шкіри?
Відновлення захисного бар’єра шкіри потребує комплексного підходу: правильного догляду, здорового способу життя та захисту від шкідливих факторів.
Переглянь доглядову рутину. Вибирай тільки м’які очищувальні засоби. Уникай продуктів із сульфатами й спиртами, які висушують шкіру. Віддай перевагу засобам з гліцерином, алое вера чи гіалуроновою кислотою. Також зменш частоту скрабування. Використовуй ензимні пілінги або засоби з низькою концентрацією кислот (PHA).
Також зверни увагу на щоденне зволоження. Вибирай креми з ліпідами, натуральними оліями та пантенолом. Використовуй додатково сироватки з ніацинамідом або гіалуроновою кислотою. А ще не забувай наносити зволожувальні засоби на трохи вологу шкіру після вмивання.
Крім того, потурбуйся про захист від сонця. Використовуй сонцезахисні засоби з індексом 30 або більше щодня. Ультрафіолетове випромінювання руйнує колаген, сприяє втраті вологи та пошкоджує бар’єр.
Якщо тобі потрібно відновити захисний бар'єр шкіри, переглянь своє харчування. Збагати раціон продуктами, що містять омега-3 та омега-6 жирні кислоти (лосось, авокадо, горіхи, насіння льону). Вживай також продукти, багаті вітамінами A, C, D та E. І не забувай пити достатньо води, щонайменше 1,5–2 літри на день.
Під час відновлення захисного бар'єра рекомендуємо відмовитись від жорстких пілінгів, вони посилюють сухість і подразнення, гарячої води та косметики з агресивними складниками.