Cashback тепер і на інтернет покупки

Дрібний шрифт: антиоксиданти

Дрібний шрифт: антиоксиданти
Завантаження... 121 перегляд 3 хвилин читання
Дрібний шрифт: антиоксиданти

Передчасне старіння шкіри, цукровий діабет, хвороби серця – справжні вороги XXI століття. Але чи можна від них захиститися, чи протистояти їм? Вся справа в окислювальному стресі, тобто в дисбалансі між вільними радикалами та антиоксидантами. Останні здатні захистити наш організм від згубного впливу вільних радикалів.

 

Що таке антиоксиданти та як вони працюють

Антиоксиданти – це важливі сполуки, які мають значний вплив на наше здоров'я і довголіття. Вони є природними оборонцями організму від шкідливого впливу вільних радикалів, які можуть спричинити різні захворювання та прискорити процес старіння. 

Але спочатку про вільні радикали. Це нестабільні молекули, які пошкоджують клітини та ДНК організму. Вони утворюються в результаті окислення, що відбувається під час вживання їжі, вдиханні повітря та інших процесах в організмі. Надлишок вільних радикалів може спричинити виникнення хвороб, таких як рак, захворювання серця і цукровий діабет.

Антиоксиданти є засобами захисту від вільних радикалів. Вони нейтралізують ці шкідливі молекули, завдяки чому запобігають пошкодженню клітин і зменшують ризик захворювань.

Найпопулярніші антиоксиданти:

  • Вітамін C. Міститься в цитрусових фруктах, ягодах та інших овочах і фруктах, вітамін C підтримує імунну систему та допомагає відновлювати тканини.
  • Вітамін E. Він є у рослинних оліях, горіхах і зернових. Вітамін E сприяє зниженню запалення і підтримує здоров'я шкіри.
  • Селен. Мікроелемент, який є ключовим в роботі антиоксидантних ферментів в організмі. Він міститься у рибі, м'ясі й горіхах.
  • Бета-каротин. Це прекурсор вітаміну A, який має антиоксидантні властивості. Він знаходиться в оранжевих і червоних овочах, таких як морква, червона паприка та інших.

Як антиоксиданти впливають на шкіру?

Завдяки своїм властивостям нейтралізації вільних радикалів та інших шкідливих окислювальних процесів, антиоксиданти є просто необхідними для кожного з нас. Ось як вони діють на нашу шкіру та організм:

Захист від вільних радикалів
Антиоксиданти протидіють вільним радикалам, які можуть пошкодити клітини шкіри й організму. Вони взаємодіють з вільними радикалами й зменшують їхню дію, запобігаючи окисленню та пошкодженню ДНК і білків.

Зменшення запалення
Деякі антиоксиданти, наприклад, вітамін С і вітамін Е, мають протизапальні властивості. Вони допомагають зменшити запалення в організмі, що є корисним для зменшення симптомів захворювань і покращення стану шкіри, особливо, при запальних процесах.

Збереження молодості шкіри
Антиоксиданти допомагають відтермінувати зовнішній прояв старіння шкіри, наприклад, дрібні зморшки, горизонтальні лінії,  пігментні плями й втрата еластичності. Вони сприяють виробленню власного колагену та допомагають утримати вологу в шкірі, що зберігає її молодість та здоров'я.

Підтримка імунної системи
Деякі антиоксиданти, включно з вітаміном C, допомагають підтримувати імунну систему в тонусі, збільшуючи вироблення антитіл, які допомагають боротися з інфекційними та вірусними захворюваннями.

Захист від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання
Деякі антиоксиданти, такі як бета-каротин і коензим Q10, допомагають захистити шкіру від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання, сонячних опіків та інших ушкоджень шкіри.

 

Косметика з антиоксидантами

Антиоксиданти є у харчових продуктах, але часто цього недостатньо для нашої шкіри. Тому варто звернути увагу на доглядову косметику, яка містить антиоксиданти у своєму складі. Вони стануть твоїми найкращими друзями на шляху збереження молодості та краси.

  • Серуми. Це засоби, які містять досить високу концентрацію активних речовин, тому результат ти побачиш вже найближчим часом. Використовуй антиоксидантні серуми після очищення шкіри, перед використанням зволожувального засобу. Це допоможе активним речовинам проникнути глибше в шкіру. Найчастіше сироватки з антиоксидантами допомагають вирівняти тон, позбутися пігментації та зменшити запальні процеси.
  • Креми. Вибирай  креми з антиоксидантами для денного і нічного догляду. Вони захищатимуть твою шкіру від шкідливих факторів довкілля.
  • Маски. Найчастіше використовують для інтенсивного догляду за шкірою та відновлення її сяйва. Використовуй 1-2 рази в тиждень або згідно з інструкцією.

Антиоксиданти відіграють важливу роль у збереженні нашого здоров'я і молодості, захищаючи клітини від вільних радикалів. Їхня достатня кількість у щоденному раціоні та додаткових доглядових засобах для шкіри допоможуть запобігти виникненню багатьох захворювань та збережуть молодість і красу шкіри.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована