Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
З усіх вітамінів, які існують, найпопулярнішим є вітамін С. Про його корисні властивості чув чи не кожен. Часто йому приписують прямо таки чудодійні властивості.
Що з цього правда, а що міфи розбираємось прямо зараз.
Що таке вітамін С?
Його ще називають аскорбіновою кислотою. Він належить до водорозчинних вітамінів, що легко виводяться організмом у випадку перенасичення. Одна з найважливіших функцій вітаміну С — синтез колагену (структурного білка, що відповідає за красу шкіри, волосся, нормальний стан хрящів, кісток та навіть зубів). Також вітамін бере участь у виробленні серотоніну («гормону щастя»).
Рекомендованими добовими нормами вітаміну С є:
90 мг для чоловіків;
75 мг для жінок.
У разі нестачі відповідної кількості вітаміну в раціоні можуть виникати симптоми гіповітамінозу — кровоточивість ясен, сухість шкіри, уповільнена регенерація шкіри після будь-якого роду пошкоджень, млявість.
У давні часи сильна нестача вітаміну С призводила до тяжкого захворювання — цинги.
Сьогодні недоотримати достатню кількість аскорбінової кислоти вкрай важко. Навіть, якщо у вашому раціоні не багато фруктів з її вмістом, вона майже всюди використовується у якості регулятора кислотності.
Міфи про вітамін С
1.Вітамін С стимулює імунітет.
Багато років існувала теорія, висунута Лайнусом Полінгом, що вітамін С у високих дозах є профілактикою ГРВІ та укріплює імунітет. Цієї теорії дотримуються й досі, але приймати дозу більшу за норму не варто.
Якщо в організм потрапляє більше аскорбінової кислоти, ніж потрібно, її всмоктуваність кишківником знижується, а надлишок швидко виводиться через нирки. Це збільшує навантаження на нирки та підвищує ризик розвитку гіпероксалатурії, унаслідок якої в нирках відкладаються солі щавелевої кислоти та утворюються камінці.
2. Краще джерело вітаміну С — цитрусові.
Перше, що спадає на думку при словосполученні «вітамін С» – це лимони та апельсини. Та попри те, що ці фрукти й справді багаті на аскорбінову кислоту, вони далеко не перші за її вмістом. І взагалі, продукти з вітаміном С не завжди кислі.
Топ продуктів за вмістом вітаміну С (на 100 г):
Для порівняння, у лимоні та апельсині міститься 53 мг вітаміну С на 100 г.
3. Прийом вітаміну С знижує ризик розвитку онкозахворювань.
Цей міф розвився з міфу щодо властивості вітаміну С укріплювати імунітет. Але, станом на сьогодні не існує ніяких наукових доказів цієї теорії.
Факти про вітамін С
1.Вітамін С допомагає засвоювати залізо.
Дефіцит заліза та анемія, яка виникає внаслідок цього — серйозна проблема для людського організму. Вирішити її допомагає прийом добавок із вмістом заліза. А одночасний із цим прийом вітаміну С дозволяє залізу засвоюватись ефективніше.
2. Вітамін С допомагає засвоювати кальцій.
Так, не лише залізо ефективніше приймати в комплексі з аскорбіновою кислотою, а й кальцій. Комбіновані добавки та БАДи з високим вмістом кальцію та вітаміну С використовують для профілактики остеопорозу (зниження щільності кісток).
3. Вітамін С допомагає піклуватися про стан серцево-судинної системи.
Аскорбінова кислота укріплює кровоносні судини. Ефект від її прийому прирівнюють із легкими щоденними тренуваннями.
Та не варто сподіватися на те, що смачна аскорбінка замінить тренування в спортивному залі.
4. Вітамін С уповільнює старіння шкіри.
Це пов’язано з тим, що аскорбінова кислота бере участь у синтезі колагену. А його нестача, як відомо, негативно впливає на стан шкіри.
5. Вітамін С сприяє схудненню.
Під час тренувань, аскорбінова кислота допомагає ефективніше спалювати жир. Вона допомагає організму брати енергію саме з жирових відкладень.