Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Організм дорослої людини на 70-80% складається з води. Недостатня кількість вологи в організмі може спричинити порушення багатьох функцій. Вода також необхідна для нашої шкіри, адже оптимальний гідробаланс допомагає зміцнити захисний бар'єр шкіри, зберегти пружність та еластичність, відтермінувати прояв вікових змін.
Але чи дійсно рівень вологи в клітинах нашої шкіри залежить від кількості води, яку ми п'ємо? Поговоримо детально.
Вода та шкіра
Вода – це основний компонент нашого життя і ключовий елемент для збереження здоров'я.
Вода відіграє важливу роль у забезпеченні в організмі достатньої кількості рідини, що впливає на здоров'я шкіри. Правильний рівень гідратації сприяє утриманню вологи в клітинах шкіри, що робить її еластичною та м'якою.
Хоча вода, яку ми п'ємо, не безпосередньо наноситься на шкіру, вона впливає на загальний рівень гідратації нашого організму. Порушення гідробалансу шкіри може бути пов'язане з недостатньою кількістю вологи всередині організму, але це лише один із факторів.
Наповнення вологою зсередини лише частково закриває питання гідратації шкіри. Для того, щоб зберегти та підтримувати оптимальний рівень води саме в клітинах шкіри, важливо підходити комплексно: дотримуватись питного режиму та зволожувати шкіру зовні, тобто використовувати засоби, які допомагають утримувати молекули води в клітинах та постійно поповнюють запаси вологи.
Яка вода корисна для шкіри?
Наша шкіра дійсно потребує води, але розберімось що це за вода.
Найціннішою для нашої шкіри є мінеральна вода, тобто та, яка збагачена мікроелементами та вітамінами. Вона живить та зміцнює клітини, надає їй більш здорового вигляду.
Корисною для шкіри стане вода збагачена киснем. Вона добре освіжає та допомагає підтримати процеси регенерації шкіри, помітно зменшує сліди втоми та стресу.
Морська вода – ще одне джерело корисних речовин для шкіри. Така вода допомагає заспокоїти шкіру та зберегти гідробаланс.
Як шкіра утримує вологу?
Утримання вологи в клітинах шкіри – це складний механізм. Шкіра людини складається з трьох шарів: епідерміс, дерма, підшкірна жирова клітковина.
Епідерміс – верхній шар шкіри, який є найбільш важливим у збереженні вологи. Цей шар містить клітини, які згортаються, утворюючи бар'єр. Цей бар'єр запобігає втраті вологи та захищає шкіру від зовнішніх факторів, таких як бруд, бактерії, шкідливий зовнішній вплив.
Ліпідний бар'єр є частиною епідермісу та складається зі спеціальних жирних речовин. Цей бар'єр забезпечує герметичну перешкоду, яка запобігає випаровуванню води та утримує вологу в клітинах шкіри.
Себум, шкірне сало, теж бере участь у збереженні молекул води в клітинах. Він утворює окремий тонкий захисний шар, який не дає молекулам води випаруватись.
І тільки зараз можна казати про гідратацію зсередини. Вода, яку ми пʼємо, проходить довгий шлях, поки потрапляє в клітину. Спочатку вона проходить фільтрацію нирками, потім потрапляє в склад крові, а потім насичує шкіру.
Як ти вже зрозуміла, ці механізми взаємодіють: забезпечують шкірі необхідний рівень вологи та захищають її від негативних впливів, але діють тільки в комплексі. Лише споживати воду недостатньо для здорової та красивої шкіри.
Зволожуємо шкіру правильно
З віком шкіра втрачає свою пружність та еластичність, з'являються зморшки та провисання. Основними причинами таких змін є те, що з віком наш організм починає виробляти все менше колагену, а він відповідає за пружність та еластичність. Шкіра стає тоншою та гірше засвоює й утримує вологу. Саме тому зволоження шкіри є важливою частиною щоденного догляду за нею, особливо в умовах сухого клімату чи під час холодного сезону.
- Почнемо з внутрішньої гідратації, тобто зі щоденного споживання води. Щоб вода краще засвоювалась організмом важливо пити її невеликими порціями та часто. Для дорослої людини добова норма становить до 3 літрів. Це стосується не лише води, а й всієї спожитої рідини протягом дня.
- Для очищення шкіри використовуй м'які засоби без агресивних хімічних складників, які можуть стати причиною сухості.
- Обов'язково доповнюй щоденний догляд зволожувальними засобами. Але важливо визначити чи шкіра суха, чи зневоднена. Перша потребуватиме живлення та олій, а друга саме зволоження та води. Кераміди та гіалуронова кислота допоможуть відновити захисний бар'єр.
- Уникай гарячої води, оскільки вона може видалити природні олії зі шкіри, що призведе до її висушування. Використовуй теплу воду під час приймання ванни чи душу.
- Корисними стануть натуральні олії, такі як мигдалева, кокосова або оливкова. Вони сприяють зволоженню. Наносити рекомендуємо відразу після водних процедур.
- Взимку використовуй зволожувач повітря, щоб утримувати оптимальний рівень вологи в приміщенні.