Безкоштовна доставка в точки видачі!

Чекліст: як вибрати крем з SPF на кожен день

Чекліст: як вибрати крем з SPF на кожен день
Завантаження... 3274 перегляди 3 хвилин читання
Чекліст: як вибрати крем з SPF на кожен день

Сонячні ванни, тривалі прогулянки під час сонячної погоди та відпочинок на природі неабияк покращують настрій. Але завжди варто пам’ятати про шкоду, яку завдає ультрафіолетове випромінювання. Опіки, які можуть стати результатом тривалого перебування на сонці – не найгірше, що може статися, а от меланома чи передчасне старіння шкіри часто є незворотним процесом, тому краще попереджати, ніж боротися з проблемою.

Під час потрапляння променів на шкіру відбувається її пошкодження на клітинному рівні. Спочатку ти бачиш почервоніння, а потім відчуваєш й печіння. Це і є результатом травмованих клітин. На поверхні шкіри може утворитися опік, а всередині руйнуються колагенові та еластинові волокна.

Люди зі світлою шкірою більш вразливі та швидше відчувають вплив ультрафіолету, але і власники темної шкіри теж зазнають постійних мікротравм від дії сонця. Тому протисонцевими засобами потрібно користуватися абсолютно всім людям, особливо в літній період.

 

Що таке SPF?

SPF – це абревіатура, яка означає фактор захисту від сонця, дослівно як Sun Protex Factor. Засоби з такою позначкою захищають шкіру від шкідливого ультрафіолету. Індекс біля позначки вказує на рівень захисту.

Індекс – це доза В-променів, які є безпечними й не спричинять опіків. Варто також пам’ятати, що жоден засіб не захищає твою шкіру на всі 100%.

 

UVA-, UVB- та UVC промені: в чому різниця?

Загалом всі промені поділяються на 3 типи: UVA, UVB та UVC. Останні є відносно безпечними для людини, адже не досягають поверхні землі. Інші мають негативний вплив.

UVA-промені є найбільш шкідливими. Вони проникають глибоко в шкіру та пошкоджують еластинові та колагенові волокна. В результаті шкіра втрачає пружність, з’являються передчасні ознаки старіння, зморшки, пігментація. Також UVA-промені є причиною розвитку раку шкіри.

Цікаво, що вони потрапляють на поверхню землі за будь-якої погоди, а також потрапляють через скло в приміщення.

UVB-промені теж досягають поверхні землі, але діють на верхні шари епідермісу. Вони є сезонними та найбільш інтенсивними в літній період з 10 до 16 години. Саме вони є причиною опіків та почервоніння шкіри після засмаги.

 

Вибираємо крем з SPF на кожен день

Захист від УФ є обов’язковою частиною комплексного догляду. Тому ми підготували для тебе рекомендації, які допоможуть вибрати крем з SPF на кожен день та насолоджуватись безпечним перебуванням під променями сонця.

1. Індекс SPF. Зазвичай індекс коливається від 10 до 50. Чим більше число, тим більше блокується ультрафіолету. Оптимальним вважаться SPF 30. Він забезпечує достатній рівень захисту. Для чутливої шкіри краще вибирати засоби з SPF 50, а за умови перебування під час найбільшої сонячної активності можна використовувати й понад 50.

Пам’ятай, що індекси засобів не сумуються. Тобто, якщо ти нанесла один засіб з SPF 20, а інший з SPF 30, то загальний захист буде 30.

2. Особливості шкіри. Підбирай текстуру засобу відповідно до типу своєї шкіри. Якщо вона більш суха, чутлива, то краще підійдуть жирні текстури зі зволожувальними компонентами. Для жирної та комбінованої шкіри краще брати легкі текстури, які добре будуть поглинатися та не залишатимуть жирних слідів.

3. Склад засобів. Крем з SPF має добре поглинатися та бути комфортним для твоєї шкіри, адже наносити його потрібно щодня. Важливо, щоб після використання не залишалось липкого або жирного шару. Для щоденного використання краще підійдуть легкі текстури, але не забувай про тип шкіри.

4. Захист широкого спектра. Ти вже знаєш, що на твою шкіру негативно впливають аж 2 типи сонячних променів, тому під час вибору засобу переконайся, що матимеш захист від UVA- та UVB-променів. Як знайти такий засіб? Є кілька варіантів. На упаковці біля позначки SPF є ще одна спеціальна позначка PA+. Кількість «+» може бути від 1 до 4. Чим більше «+», тим більший рівень захисту. Також може бути напис «Broad Spectrum» або «UVA + UVB».

5. Тривалість дії. Є засоби довготривалої дії, а є короткотривалої. Другі потрібно наносити повторно через певний проміжок часу, але під час перебування під активними сонячними променями рекомендуємо повторно наносити засіб навіть довготривалої дії через кожні 2 години, щоб запобігти опікам.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована