Безкоштовна доставка в точки видачі!

Чекліст: догляд за ротовою порожниною

Чекліст: догляд за ротовою порожниною
Завантаження... 277 переглядів 3 хвилин читання
Чекліст: догляд за ротовою порожниною

Статистичні дані показують, що 90% населення України має захворювання порожнини рота. Крім того, щороку зростає відсоток дітей із захворюваннями зубів. Доглядати за зубами та яснами дуже важливо. Адже стан ротової порожнини впливає на загальне самопочуття, роботу шлунково-кишкового тракту, стан імунної системи та самооцінку.

 

Що впливає на стан ротової порожнини?

Ми можемо довго говорити про негативний вплив довкілля, віруси, погану якість продуктів, води й таке інше, але є причини, які залежать безпосередньо від людини.

Шкідлива їжа. Споживання продуктів з високим вмістом цукру, газовані напої та технологічно оброблена їжа є ризиком для виникнення й розповсюдження карієсу. Якщо кількість цукру перевищує 12 чайних ложок на день, потрібно переглянути свій раціон та харчові звички.

Недостатня гігієна. У більшості людей гігієна порожнини рота закінчується на чищенні зубів двічі на день. При недостатньому догляді в роті розмножуються шкідливі бактерії. Вони утворюють бактеріальну плівку, а в результаті – карієс, пульпіт, гінгівіт, пародонтит, періостит (флюс). Захворювання зубів та ясен можуть призвести до постійного дискомфорту, больових відчуттів, втрати зубів, набутого цукрового діабету та антисоціалізації людини. Тому варто подбати про комплексну гігієну.

Шкідливі звички. Зловживання алкогольними напоями та куріння є не лише причинами неприємного запаху з рота, зміни кольору зубів та захворювань ясен, а й набагато страшніших хвороб: раку ротової порожнини та гортані.

 

Запалення ротової порожнини

Одна з частих проблем, яка добряче псує щасливі будні – запалення ротової порожнини. Часто ця проблема виникає навіть у тих, хто регулярно відвідує стоматолога та дотримується всіх правил щоденного догляду за порожниною рота. В чому ж проблема?

Основними чинниками запалення є:

· недостатня гігієна;

· інфекційні захворювання;

· авітаміноз;

· хвороби шлунково-кишкового тракту;

· механічні пошкодження слизової.

Безпосередньо причиною запалення є надмірна кількість шкідливих бактерій у роті та молочна кислота, яка є передумовою утворення зубного нальоту. Тому слід шукати джерело, яке провокує появу нальоту та проводити не лише регулярний, а і якісний догляд.

 

7 правил здорової порожнини рота

Звички догляду за порожниною рота слід формувати ще з дитячого віку. Але й вчитися ніколи не пізно. Якщо дотримуватися всіх правих догляду за зубами та яснами, візити до стоматолога будуть хіба що профілактичними.

 

1. Чистимо зуби двічі на день. Тривалість – не менше 4-5 хв якісного чищення. Міжзубні проміжки очищуємо за допомогою флосу. При потребі застосовуємо іригатор.

2. Нова щітка раз на три місяці. Стоматологи та виробники засобів для догляду за зубами рекомендують змінювати щітку саме через 3 місяці. За цей період щетинки на самій щітці перегинаються, а відповідно не зчищають весь наліт. Також на щітці відбувається скупчення шкідливих бактерій, які можуть призвести до запалення або карієсу.

3. Використовуємо ополіскувач. Косметичний засіб покращує стан зубної емалі, ефективно змиває залишки їжі та запобігає розмноженню шкідливих бактерій. Рекомендовано використовувати постійно після кожного прийому їжі.

4. Чистимо язик. Крім зубів, шкідливий наліт осідає і на язику. Тому його очищення є обов'язковою складовою гігієни рота. Для цього використовуй спеціальне силіконове покриття на зворотній частині зубної щітки або силіконову щітку для язика.

5. Правильно вибираємо зубну пасту. Засіб для чищення зубів потрібно вибирати відповідно до особливостей та стану зубів та ротової порожнини. Для дітей потрібно вибирати продукт відповідно до віку, бо для різного віку – різна пропорція фтору.

6. Регулярно відвідуй стоматолога. Офіційно МОЗ рекомендує відвідувати стоматолога раз на 6 місяців. Але фахівці зменшують цей термін до 3 місяців, пов’язуючи це з інтенсивністю захворювань порожнини рота та швидкістю їхнього прогресування.

7. Відмовся від шкідливих звичок. Ми вже писали про те, що шкідливі звички мають негативний, а іноді й згубний вплив. Навіть найкращий та найякісніший догляд не зможе цілком захистити від захворювань ротової порожнини при наявності шкідливих звичок.

 

Дотримуйся щоденної гігієни порожнини рота та засліплюй всіх навколо здоровою, блискучою усмішкою.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована