Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Білизна завжди може розказати про свого власника трішечки більше, ніж інші речі. Турбота про власний комфорт, відчуття стилю та смаку проявляються ще під час вибору. Ти помічала, що одні дівчата вибирають білизну лише з мереживом, інші лише з натуральних тканини, що дихають, а хтось полюбляє екстравагантні комплекти?
І погодься, хочеться якомога довше зберегти свою спідню білизну в ідеальному стані. Тому сьогодні поговоримо про особливості догляду за білизною, зокрема й про правильне прання.
Основні правила догляду за спідньою білизною
Правильний догляд та спосіб прання спідньої білизни не тільки збереже її якість і кольори, але й забезпечить тобі відчуття комфорту та свіжості щодня.
Сортування
Першим кроком є правильне сортування білизни. Розділи білизну за кольором (біла, кольорова, чорна) та типом тканини (бавовна, шовк, синтетика). Зверни увагу, що синтетичні та натуральні тканини мають різні вимоги до прання. Для цього варто попередньо ознайомитись з етикеткою та звернути увагу на рекомендації від виробника.
Вибираємо засоби для прання
Важливо використовувати відповідні засоби прання. Якщо це біла білизна, то краще зупинити вибір на спеціальних засобах для білих тканин, якщо кольорова, то можна використовувати універсальний засіб або той, який рекомендований для кольорових тканин. Кожен з них ефективно видалить бруд та збереже колір.
Якщо на білизні є плями, то рекомендуємо локально нанести плямовивідник. Краще це робити перед пранням, щоб засіб дав максимальний ефект.
Температура води
Прання в надто гарячій воді може зіпсувати твою білизну вже під час першого прання, тому дивись на етикетці оптимальну температуру саме для твоєї речі. Зазвичай для білої білизни рекомендується використовувати більш гарячу воду, а для кольорової – теплу або навіть холодну.
Цикл прання та додаткове полоскання
Для того, щоб зберегти стан білизни навіть після десятого прання, потрібно вибрати правильний цикл прання в пральній машині. Для білизни виробники рекомендують використовувати тривалий цикл, але з меншою кількістю обертів, щоб видалити плями та бруд, але не пошкодити саму річ. Після прання рекомендується зробити ще додаткове полоскання, щоб видалити залишки прального засобу.
Сушіння
На етикетці зазначається інформація також щодо сушіння білизни в сушильній машинці. Більшість виробників радять сушити такі речі на відкритому повітрі та якомога далі від сонячних променів і радіаторів. Сушіння на батареї може деформувати делікатні тканини, а під палючими сонячними променями твоя річ швидко втратить первинний колір.
Прасування
Якщо ти прасуєш білизну, то дотримуйся рекомендованого режиму, який вказано на етикетці. Наприклад, для бавовняних виробів допустима висока температура, а для шовку – помірна.
Зберігання
Після прання та прасування зберігай білизну в сухому та чистому місці, щоб уникнути підвищеної вологості та потрапляння бруду.
Дотримуючись цих простих правил, ти збережеш свою білизну у відмінному стані.
Яке прання краще для спідньої білизни: ручне чи машинне?
Спідня білизна зазвичай виготовляється з делікатних тканин, які потребують особливого догляду та делікатного прання. Порівняємо переваги та недоліки прання спідньої білизни в пральній машині та руками, щоб визначити, який все ж таки кращий.
Ручне прання
Ручне прання дозволяє більш уважно ставитися до кожного елемента білизни, допомагаючи уникнути пошкоджень.
Крім того, ти зможеш контролювати температуру води та кількість засобу для прання, що дозволяє зберегти якість тканини та уникнути алергічних реакцій, якщо вона може в тебе проявитись.
Але ручне прання займає більше часу та зусиль, особливо якщо тебе назбиралось багато білизни.
У порівнянні з пральною машиною, ручне прання може бути менш ефективним у видаленні складних плям.
Машинне прання
Сучасні пральні машини оснащені різними програмами прання, що дозволяє ефективно видаляти плями та забруднення навіть делікатних тканин. А найголовніше цей вид прання збереже твій час.
До недоліків прання спідньої білизни у пральній машині належать додаткові витрати на електроенергію та воду, а також пошкодження білизни при неправильно вибраному режимі прання.