Безкоштовна доставка в точки видачі!

Дрібний шрифт: ополіскувач для рота

Дрібний шрифт: ополіскувач для рота
Завантаження... 242 перегляди 3 хвилин читання
Дрібний шрифт: ополіскувач для рота

Не секрет, що для щоденного догляду за порожниною рота потрібно використовувати зубну щітку, пасту та нитку. Але чомусь, ми не завжди дадаємо у цей список ополіскувач для рота, хоча точно чули про нього.

Можливо, це через те, що не знаємо, що саме знаходиться всередині цієї баночки? Розберемося разом.


Спершу варто сказати, для чого потрібно використовувати ополіскувачі.

 

Вони потрібні для:

  • очищення порожнини рота від залишків їжі та бактерій;
  • профілактики багатьох стоматологічних проблем (кровоточивість ясен, карієс тощо);
  • забезпечення довготривалої свіжості дихання;
  • відбілення зубів.

 

Сучасні засоби можуть виконувати одну з зазначених функцій, або одразу декілька. Все залежить від складу ополіскувача та дотримання правил його використання.

 

Отже, що ж входить до складу ополіскувачів?

 

Попри те, що у кожного виробника свій набір компонентів, які входять до складу цих засобів, найбільш частими активними компонентами є:

 

  • Антисептики. Вони знаходяться там для того, аби знизити патогенну флору, що є причиною неприємного запаху з роту та карієсу. Тут виробники використовують хлоргексидин, триклозан чи біглюконат.
  • Фториди. Вони укріплюють емаль та компенсують нестачу фтору. Дефіцит цього елементу зустрічається досить рідко. А от надлишок може викликати так званий флюороз — він руйнує емаль та кісну структуру зуба. Тому деякі виробники відмовляються від фторидів у своїх засобах.
  • Цитрат кальцію. Цей інгредієнт є джерелом кальцію, що сприяє укріпленню емалі та захищає зуби від втрати мінералів.
  • Етиловий спирт чи етанол. Використовується в деяких ополіскувачах для усунення запалень.
  • Трав'яні екстракти та відвари. Зазвичай використовують такі компоненти як кропива, ромашка та кора дубу. В їхньому складі містяться дубильні компоненти, що знижують ймовірність кровоточивості ясен.
  • Ефірні олії. Позбавляють від бактерій та неприємного запаху. Крім того, вони й самі мають приємний аромат, що робить процедуру ополіскування максимально комфортною та приємною.

 

Якими б класними не були всі складові ополіскувачів, деякі компоненти можуть мати побічні дії.

 

Наприклад, антисептики при частому використанні вбивають корисну мікрофлору, а деякі мікроби можуть стати стійкими до його дії. А цитрат кальцію може давати “побічки” з боку ШКТ, викликаючи висипи та свербіж.

 

Тому варто не зловживати частотою використання ополіскувачів, а також слідкувати за індивідуальною реакцією організму на засоби, що використовуються.

 

А тепер про те, як використовувати ополіскувачі.

 

Правило 1: ополіскувач — додатковий засіб гігієни. І він не може замінити звичайну чистку зубів, але може посилити її ефективність. Чистка зубів може забезпечити механічне видалення нальоту та має бути регулярною. Ополіскувач потрібно використовувати після чистки зубів для додаткового очищення від залишків їжі. В такому випадку ефект від його використання буде максимальний.

 

Правило 2: полоскати потрібно правильно та якісно. Уявно розділи порожнину рота на 4 частини та полощи кожну з них по 7-10 секунд. Загалом вся процедура повинна займати не менше 30 секунд. Цей час необхідний для того, аби очистити міжзубні проміжки, а активні компоненти ополіскувача змогли подіяти на зуби та ясна.

 

Правило 3: полоскати рот після ополіскувача не потрібно. Адже у ньому міститься велика кількість інгредієнтів, які, затримуючись на зубах та яснах, мають оздоровчий ефект.

 

Правило 4: якщо ти використовуєш ополіскувач вперше, то інтенсивність смаку та свіжості може бути дещо незвичною. В таких випадках можна трохи розбавити його водою, з часом зменшуючи кількість води.

 

Правило 5: ти певно й сама в курсі, але про всяк випадок — не ковтай ополіскувач!
 

Перед використанням все ж рекомендуємо проконсультуватися зі стоматологом, щоб він порекомендував тобі збалансований засіб, що відповідатиме твоїм потребам. І нехай твої зуби будуть здоровими, а подих завжди свіжим!

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована