Безкоштовна доставка в точки видачі!

Чекліст: вибираємо захист від комах для дорослих та дітей

Чекліст: вибираємо захист від комах для дорослих та дітей
Завантаження... 233 перегляди 4 хвилин читання
Чекліст: вибираємо захист від комах для дорослих та дітей

З приходом потепління ми більше часу проводимо на свіжому повітрі, насолоджуючись природою, але разом з приємними моментами приходять і незручності у вигляді комах. Комарі, мошка, кліщі та інші комахи можуть не тільки зіпсувати прогулянку, але й завдати шкоди здоров’ю. 

Поговоримо про захист від комах для дорослих та дітей, які види засобів є та як вибрати ті, які будуть ефективними та безпечними.


Види захисту від комах 

Для того, щоб перебування на свіжому повітрі було максимально безпечним, варто завчасно подбати про засоби захисту від комах. Серед основних: репеленти, москітні сітки, ультразвукові відлякувачі та електричні пристрої. Кожен з них має свої переваги та є ефективним засобом захисту в окремих ситуаціях. Розглянемо більш детально.

Репеленти

Репеленти є одними з найпоширеніших засобів захисту від комах. Вони відлякують комах, завдяки чому ті не кусають і не сідають на шкіру чи одяг. Ці засоби можуть бути у вигляді спреїв, лосьйонів, кремів чи серветок.

Спреї легко розпилити на великі ділянки шкіри та одяг, а от лосьйон наноситься безпосередньо на шкіру. Для подорожей зручно брати репеленти у вигляді серветок, просочених спеціальною рідиною.

Москітні сітки

Москітну сітку ти не надягнеш на себе чи дитину, але для альтанки чи будинку  – це найкраще рішення. Найчастіше їх кріплять на двері та вікна. Вони створюють фізичний бар’єр між людьми й комахами.  

Ультразвукові відлякувачі

Ультразвукові відлякувачі випромінюють ультразвукові хвилі, які не сприймаються людським вухом, але ефективно відлякують комах. Вони безпечні для людей та домашніх тварин. 

Їх зручно носити із собою та використовувати в приміщенні для тривалого захисту.

Електричні пастки

Електричні пастки приваблюють комах за допомогою світла і знищують їх електричним струмом.

Це можуть бути портативні пристрої для використання на вулиці чи приміщенні,  або стаціонарні пастки, які встановлюються у місцях з високою концентрацією шкідливих комах.

Види репелентів та їхній склад

Репеленти – це засоби, які відлякують комах і запобігають їхнім укусам. Вони можуть мати хімічний або натуральний склад. Далі розглянемо основні види репелентів та їхні активні інгредієнти.

Хімічні репеленти 

DEET (діетилтолуамід) – один з найпоширеніших складників засобів від комах. Відрізняється високою ефективністю. Захищає від комарів, кліщів, мух та інших комах, які можуть залишити укус. 

Концентрація може бути різною, залежно від потреб. Це може бути розчин з концентрацією активної речовини від 5% до 100%. Наприклад, 20-30% розчин забезпечує захист до 8 годин.

З недоліків: може викликати подразнення шкіри, мати неприємний запах, потенційно токсичний при високих концентраціях.

Ікаридин – це синтетичний інгредієнт, відомий також як пікаридин. Він є досить ефективним, захищає від комарів, кліщів, мух. Може міститься у засобах в концентрації від 5% до 20%.

В порівнянні з діетилтолуамідом він має менш виражений запах, рідко викликає подразнення та безпечніший для дітей.

Основний недолік – коротший термін дії у порівнянні з DEET при низьких концентраціях.

PMD – синтетичний аналог олії лимонного евкаліпта. Ефективно захищає від комарів та комах. Використовується в концентрації 10-30%. Є безпечним для дітей та має натуральний легкий аромат.

Натуральні репеленти

Олія лимонного евкаліпта 

Натуральна ефірна олія, яка виділяється з листя лимонного евкаліпта, захищає від комарів та мух. Має приємний аромат та менш агресивна для шкіри, ніж хімічні речовини. 

Тривалість захисту засобу на основі олії лимонного евкаліпта є не дуже високою, також він може викликати алергічні реакції.

Олія цитронелли

Це ще одна ефірна олія, яка забезпечить надійний захист від комарів та мух. Засіб на основі олії цитронелли потрібно наносити часто, але він має приємний аромат та не викликає подразнення.

Олія лаванди

Ефірна олія лаванди захищає від комарів та інших шкідливих комах. Крім приємного аромату, має ще й заспокійливий ефект для шкіри. Людям, схильним до алергій, потрібно бути обережними, адже лаванда є алергеном.

Олія чайного дерева

Ефірна олія чайного дерева має середній рівень ефективності захисту від комах. ЇЇ аромат відлякує комарів, кліщів і деяких інших комах. Вона також є природним антисептиком та має приємний аромат.

Як вибрати захист від комах для дітей та дорослих?

Під час вибору захисту від комах потрібно звернути увагу на рівень чутливості шкіри, наявність алергічних реакцій, тривалість перебування на відкритому повітрі, а також вид комах, від яких необхідно захищатися. 

Ми підготували практичні поради, які варто врахувати при виборі засобів для захисту від комах для дітей та дорослих.

Поради для вибору захисту для дорослих

Врахуй середовище та тривалість перебування на відкритому повітрі. Для короткочасних прогулянок у міському парку підійдуть натуральні репеленти. Для тривалих походів, риболовлі чи кемпінгу вибирай засоби з високою концентрацією DEET (20-30%) або ікаридину (20%).

Зверни увагу на чутливість шкіри. Якщо у тебе підвищена чутливість, вибирай репеленти з ікаридином або натуральні засоби, наприклад, олія лимонного евкаліпта.

Перевіряй ретельно склад засобу. Уникай засобів з високою концентрацією хімічних компонентів, якщо у тебе є схильність до алергій. Використовуй натуральні репеленти, якщо плануєш бути на відкритому повітрі недовго.

Дотримуйтеся інструкцій виробника. Нанось репеленти на відкриті ділянки шкіри та одяг, уникаючи контакту з очима, ротом і ранами. 

Проведи тест на алергію перед використання. Достатньо нанести засіб на невелику ділянку шкіри.


Поради для вибору захисту для дітей

Вибирай засоби з низькою концентрацією активних речовин. Для дітей старше 2 років підходять репеленти з концентрацією DEET або ікаридину до 10%. Для дітей молодшого віку краще використовувати натуральні репеленти або москітні сітки.

Віддай перевагу натуральним репелентам. Олія лимонного евкаліпта або цитронелли є безпечними й ефективним засобом для короткочасного захисту.

Використовуй москітну сітку на візочку під час прогулянок. Одягай дитину у легкий, але щільний одяг, що закриває руки та ноги. Також зверни увагу на ультразвукові браслети для дітей.

Уникай нанесення репелентів на руки та обличчя дітей. Діти можуть випадково потерти очі або взяти руки до рота.

Коментар
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована