Юхуу! Здається для тебе є подарунок!
Обери який саме додати до замовлення.
Догляд за волоссям — це одна з регулярних б’юті-рутин. Але іноді звичайного миття голови традиційними засобами недостатньо для здорового вигляду та блиску. Воно швидко стає жирним та виглядає не зовсім привабливо. Чому так? Не секрет, що кожна людина має свій тип шкіри, схильність до сухості чи навпаки. Тому догляд для волосся, як і для шкіри, потрібно підбирати ретельно та індивідуально.
Визначаємо тип волосся
Перш ніж купувати засоби для догляду за волоссям, потрібно визначити його тип та схильність до певних косметичних проблем. Традиційно виділяють 4 типи: нормальний, сухий, жирний, та комбінований. Окремо можна виділити ще фарбоване та пошкоджене. Крім того, кожен із зазначених типів може бути рідким чи густим, тонким чи товстим, прямим, хвилястим чи кучерявим.
Кожна з комбінацій потребує індивідуального догляду та підбору засобів, які ефективно та позитивно впливатимуть на стан шкіри голови та пасм. Зрозуміло, що найточнішу характеристику та рекомендації по догляду дасть трихолог. Але базовий догляд, знаючи тип волосся, ти зможеш підібрати й самостійно.
Нормальне волосся
Таке волосся стає жирним вже на другий-третій день після миття. Фахівці рекомендують мити його в міру забруднення, а це приблизно двічі на тиждень. Воно має природний блиск, легко укладається, але не варто зловживати термоукладками, щоб не пошкодити його. Рекомендуємо вибирати засоби, які не пересушуватимуть шкіру та волосся, а забезпечать оптимальний рівень зволоження та живлення.
Сухе волосся
Мити таке волосся достатньо раз у 4-6 днів, воно рідко проявляє жирний блиск, але схильне до посічених кінців. Його важко укладати, також воно схильне до електризування. Сухе волосся потребує додаткового зволоження та живлення. Рекомендуємо використовувати флюїди або олії, обмежити сушіння високими температурами та періодично підрізати кінчики.
Жирне волосся
Волосся, яке найчастіше потрібно мити. Іноді власниці цього типу скаржаться на щоденне миття. Волосся жирніє через дуже активну роботу сальних залоз. Але і тут є переваги: воно не електризується та не січеться.
Комбінований тип волосся
Особливістю цього типу є поява жирності біля коренів та сухість кінчиків. Воно теж потребує частого миття, іноді раз у два дні. Тому потрібно ретельно підбирати догляд, який забезпечить зволоження кінчиків та ретельне очищення шкіри голови без відчуття сухості та стягнутості.
Фарбоване волосся
Фарбоване волосся може мати бездоганний, блискучий вигляд при ретельному та правильному догляді. Краще вибирати засоби, які не вимивають кольоровий пігмент, делікатно очищують, зволожують і живлять.
Пошкоджене волосся
Ламкість та пористість — перші та найвиразніші ознаки пошкодженого волосся. Таким волосся може бути незалежно від його типу. Призводити до погіршення загального стану або руйнування його структури може неправильно підібраний догляд, сезонність, гормональний стан, загальний стан здоров'я та маніпуляції з волоссям.
Етапи догляду за волоссям
Крок 1. Турбуємося про шкіру голови
Стан шкіри голови та робота сальних залоз першочергово впливають на загальний стан та вигляд волосся. Тому використовуй пілінги або скраби, тоніки для масажу, які глибоко очистять шкіру, покращать кровообіг, позитивно вплинуть на ріст волосся.
Крок 2. Миємо голову
Знаючи особливості свого волосся, в магазинах косметики ти з легкістю підбереш потрібний шампунь. Починай миття голови з ретельного зволоження шкіри та волосся теплою водою. Нанось шампунь на шкіру голови та масажними круговими рухами добре спінюй його. Масаж роби пучками пальців, але не нігтями, бо це призведе до пошкодження шкіри, а надалі до появи лупи. Ретельно змий шампунь та переходь до наступного кроку.
Крок 3. Зволожуй та розгладжуй
Після шампуню обов'язково використовуй засіб для зволоження та живлення. Це може бути кондиціонер або бальзам. Основна їхня функція — розгладження волосся. Саме після цих засобів воно гладке, легко розчісується та менше плутається.
Крок 4. Збагачуй корисними компонентами
Тут твоїми помічниками стануть маски, сироватки, флюїди. Підбирай їх відповідно до проблеми, яку потрібно усунути. Маски — це надійний засіб для боротьби з сухістю та ламкістю. Вони живлять, зволожують та відновлюють пошкоджене волосся. Обов'язково ретельно змивай засіб водою.
Для ще кращого ефекту після нанесення маски скористайся флюїдами або сироваткою. Вони містять у складі натуральні олії, екстракти лікувальних рослин, протеїн, D-пантенол, вітаміни, мінерали, еластин та інші корисні компоненти, які забезпечують лікувальний та естетичний ефект.
Крок 5. Розчісуй правильно
Вибирай щітку для волосся, яка не буде пошкоджувати його. Вона має відповідати густоті та довжині твого волосся. Розчісуй вологе волосся, але не мокре.
Крок 6. Захищай
Якщо ти надаєш перевагу сушінню волосся феном, потурбуйся про термозахист, який захистить волосся від пошкоджень високими температурами.
Турбуйся про своє волосся, вибирай якісні засоби, але не бійся експериментувати. Воно віддячить тобі сяйвом, міцністю та здоровим виглядом.