У цій статті ми розкажемо про особливості 8 найпопулярніших жіночих моделей джинсів і з’ясуємо, якій моделі джинсів надати перевагу, враховуючи тип вашої фігури.

Під час вибору джинсів особлива увага звертається на три параметри:

 

• rise, або посадка, тобто як високо знаходиться пояс. Посадка може бути звичайною, заниженою або завищеною;

• fit, частина джинсів від талії до колін. Цей термін вказує на те, наскільки широкими або вузькими будуть джинси;

• cut (leg), або силует, частина джинсів від коліна до низу виробу. Силует може бути прямий, звужений, розкльошений.

Тому дизайнери, працюючи над моделями джинсів, поєднали щонайменше 2 ознаки, і як результат утворилося чимало варіантів.

Straight leg, або прямі джинси

Найпопулярніший, найуніверсальніший, найконсервативніший варіант. Справді «прямими» джинси straight leg були тільки на початку свого виникнення. Зараз це скоріше крій, що повторює плавний вигин гомілки людини, за рахунок чого вдало виглядає на ногах будь-якої довжини та повноти.

Ця модель прекрасно виглядає як на струнких красунях так і тих, хто має розмір size plus, адже не привертає зайвої уваги до талії, живота і стегон. З такими джинсами можна носити будь-яке взуття – від спортивного до класичного. До того ж це єдиний крій, який буде стильно виглядати навіть якщо підвернути штанину.

Skinny fit, або «дудочка»

Модель джинсів, яку просто обожнює молодь. Назва джинсів переводиться як «друга шкіра». Це найвужчий крій джинсів з усіх існуючих, тому він повністю повторює силует фігури.

Варто відзначити, що skinny ідеально пасують худеньким дівчаткам з вузькими стегнами, до того ж додатково підкреслюють стрункість їх ніжок. Джинси skinny fit найчастіше поєднується зі взуттям на високих підборах, але для створення яскравого і динамічного образу можна поекспериментувати і зі стильними кедами.

Loose fit & Boyfriend fit jeans

Джинси loose (baggy) fit виділяються перш за все завдяки ДУЖЕ вільному крою. Завдяки цьому не сковують рухів і призначені для тих, хто веде активний спосіб життя і любить комфорт. Вільний фасон loose fit дуже часто поєднується в таких моделях із заниженою посадкою, створюючи ефект підкресленої недбалості. Завдяки такій моделі вам не вдасться підкреслити талію, адже їх ширина в поясі повністю відповідає мішкуватому стилю, та вони здатні приховати абсолютно всі недоліки фігури. Але зверніть увагу на те, що занадто вкорочені моделі візуально додадуть вашим стегнам зайвих сантиметрів. Джинси loose fit найкраще поєднуються з одягом спортивного або «вуличного» стилю, а також найрізноманітнішими варіантами кросівок.

Boyfriend fit jeans – «джинси мого хлопця», або бойфренди

Один з варіантів джинсів loose fit. Низька посадка, широкі штанини, краї яких злегка підкочені у тому випадку, якщо вони занадто довгі. Ідеально виглядають на високих дівчатах, що мають вузькі стегна, адже завдяки мішкуватості в стегнах і прямому крою штанини надають фігурі об’єму, а вашому образу розкутості і недбалості.

High rise, або джинси із завищеною талією

З самого початку джинси із завищеною талією задумувалися із суто практичною метою: для зручності під час верхової їзди. Сьогодні висота джинсів може бути до пупка і вище.

Але є один суттєвий нюанс – для того, щоб у них виглядати справді гарно і спокусливо, ви повинні мати яскраво виражену талію, в ідеалі – фігуру типу «пісочний годинник». У такому випадку high rise прекрасно підкреслюють жіночий силует і візуально подовжують ноги.

Low rise, або джинси із низькою талією

Low rise підкреслюють витончену фігурку та вузьку талію завдяки низькому поясу, що базується в районі стегон. У такій моделі ви будете комфортно себе почувати в теплу пору року.

Та варто пам’ятати і про мінуси: по-перше, джинси із низькою талією візуально вкорочують ноги, по-друге, забудьте про активний спосіб життя, сидіти та рухатися в таких джинсах незручно і по-третє, low rise аж ніяк не підходять для холодів.

Regular fit або Classic

Класична й універсальна модель джинсів, адже підходить не тільки для будь-якого типу фігури, зросту, але й віку. Стандартний крій прямих штанин, відсутність декоративних елементів ніяк не позначаються на популярності цього фасону джинсів.

Навпаки, завдяки помірному обляганню і середній посадці пампушечки почувають себе стрункішими, а стрункі люди виглядають в міру вільно і стильно. До того ж класичними джинсами можна поєднати будь-який одяг і взуття, сміливо експериментуючи над образом.

Boot cut, або розкльошені джинси

З англійського boot переводиться як «ботинок», а cut – «різати». Вважають, що саме так виглядали перші ковбойські джинси – їх можна було легко підкотити, до того ж вони чудово поєднувалися з масивним взуттям.

Для таких джинсів характерне розширення нижньої частини штанин, починаючим від колін. У такій моделі ширина кльошу дорівнює ширині стегон. Посадка може бути різною – низькою, середньою та високою. Джинси boot cut призначені для власниць пишних стегон, адже завдяки їх розширенню до низу, надає фігурі пропорційності. Ще один варіант розкльошених джинсів – flared leg, такій моделі надавали перевагу представники хіппі, вона відзначалася екстримальним кльошем. Сьогодні ж дівчата красуються тільки у моделі boot cut.

Всім відомо, що матеріали, з якого традиційно виготовляють джинси і джинсовий одяг — «денім». Але не менш популярним останнім часом став і стрейч.

Адже завдяки м’якості і тягучості дівчата почуваються в них зручно та комфортно.

В залежності від фасону стрейчеві джинси діляться на 5 моделей:

• вузькі моделі, надають силуету стрункості, роблять його вищим;

• прямі моделі, втілення класичного стилю;

• моделі широкого крою, ідеальний варіант для власниць широких стегон і не дуже прямих ніг;

• вкорочені моделі, для теплих сезонів;

• розкльошені джинси.

Найбільшої популярності стрейчеві джинси здобули серед власниць пишних форм, адже щільно обтягуючи, вони надають фігурі стрункості.

Дізнавшись про особливості кожної з моделей джинсів, можна обирати саме свій ідеальний фасон, користуючись маленькою шпаргалкою.

Якщо у вас однакова ширина плеч і стегон і не чітко виражена талія – ви власниця «прямокутної» фігури. Великою перевагою такої фігури – є гарні худі ніжки. Саме тому ви можете обрати модель skinny. Але якщо на талії у вас є зайві складочки, скінні краще поєднати з вільним верхом та туфлями на підборах або високими чобітками.

Широкі стегна, повненькі ніжки, невеликі груди і тендітний верх характерний для фігури типу «трикутник», який інколи ще називають грушкою. Ваше головне завдання - завдяки правильній моделі джинсів підкреслити талію і «відвернути надмірну увагу» від стегон. Зробити це можна завдяки вузьким джинсам з високою посадкою, але обов’язково прямого крою, а також classic без карманів на сідницях. Третій варіант – це розкльошені джинси, що щільно облягатимуть талію та стегна, не утворюючи складочок, адже вони можуть надати небажаного додаткового об’єму. Завдяки особливостям фасону boot cut прекрасно врівноважують стегна.

Красунь, що мають широкі плечі, тоненьку талію та вузькі стегна – відносять до типу фігури «перевернутий трикутник». У такому випадку вам варто обирати прямі, вільні джинси з низькою посадкою. Завдяки такій моделі стегна здаються ширшими. Також варто звернути увагу на джинси boot cut.

Навіть не уявляємо, що варто приховувати власницям ідеальної фігури «пісочний годинник» - розкішний бюст, об’ємні стегна чи вузьку витончену талію? Єдиний варіант – це максимально підкреслити природню красу тіла. Тому зробити це можна завдяки джинсам boot cut або high rise.

Джинси, розкльошені від стегна, у поєднанні з туфлями на шпильці візуально подовжують силует, а також маскують пишні стегна. Тому на таку модель варто звернути увагу власницям фігури типу «овал», для якої характерні саме повні стегна і широка талія.

Універсальними джинсами, які підходять для будь-якого типу фігури вважаються моделі straight leg та бойфренди. Останні, до речі, здатні приховати як зайву повноту, так і надмірну худорлявість.

І ще декілька маленьких секретів для власниць пласких сідниць та короткуватих ніг. Завдяки правильно обраному фасону джинсів вам вдасться візуально надати проблемним частинкам об’єму та довжини.

Для того щоб зробити ваші ніжки довшими, надайте перевагу джинсам з високою талією або ж широкою вставкою на талії, чіткими поздовжніми лініями, косими карманами, або ж джинсам з широкими і довгими штанинами.

Спокусливості вашим сідничкам нададуть декілька деталей у джинсах: завищена або дуже занижена талія, оригінальні задні кармани (пам’ятайте, чим менші задні кармани, тим меншими виглядатимуть ваші сідниці), легкий кльош або потертість на сідничках.

І не останню роль під час вибору джинсів відіграє і їх колір. Джинси темного кольору завжди виглядають вишуканіше і дорожче, до того ж лестять вашій фігурі. Джинси з висвітленнями або з акцентом на певних частинах тіла – фокусують погляд на цих частинах і візуально збільшують їх розмір. Тому обираючи джинси, обов’язково це враховуйте.